وزیر بهداشت ایران: دستور بشار اسد برای ثبت داروهای ایرانی در سوریه عملیاتی شود

© Photoبهرام عین‌ اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران
بهرام عین‌ اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2022
Telegram
وزیر بهداشت ایران در دیدار سفیر سوریه در ایران اظهار داشت انتظار داریم که دستور بشار اسد، رئیس جمهور سوریه عملیاتی شود و شرکت‌های دارویی ایران بتوانند تولیدات خودشان را به سوریه صادر کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، در دیدار "شفق دیوب" سفیر سوریه در ایران همچنین ، خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم باید روابط ایران و سوریه بیشتر از گذشته باشد و توافقات بیشتری برای همکاری‌های مشترک داشته باشیم. تفاهم نامه‌های همکاری می‌تواند زیاد و در حوزه‌های مختلف باشد. پیشنهاد ما این است که کارگروهی بین سفارت و واحد بین الملل وزارت بهداشت تشکیل شود و زمینه‌های همکاری شناسایی شود.
دیدار بشار اسد با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.01.2022
حصول تفاهم‌های اقتصادی و عمرانی میان ایران و سوریه
وی گفت: در دیداری که با وزیر آموزش عالی سوریه داشتیم، نقاط مشترک همکاری در حوزه علمی و آموزشی بین دو کشور از جمله در زمینه‌های تبادل استاد و دانشجو، حضور دانشجویان و اساتید در دو کشور و برگزاری کنفرانس‌های علمی و نیز استقرار شعب دانشگاهی، مورد تاکید قرار گرفت.
وزیر بهداشت ایران یادآور شد: یکی از نکات مثبت سوریه این است که دکتر بشار اسد، پزشک است و خیلی راحت می‌توانیم در حوزه پزشکی شاهد ارتقای روابط دو کشور ایران و سوریه باشیم. صنایع دارویی ایران پیشرفت‌های قابل توجهی داشته اند و دکتر بشار اسد در ماده ۸ تفاهم نامه ایران و سوریه در مورد ثبت داروهای ساخت ایران در سوریه، دستوراتی داده و انتظار داریم که این دستور عملیاتی شود و شرکت‌های دارویی ایران بتوانند تولیدات خودشان را به سوریه صادر کنند.
عین اللهی اظهار داشت: متأسفانه به دلیل اقدامات خرابکارانه تروریست‌ها در سوریه، صدماتی به زیرساخت‌های سلامت سوریه وارد شده و آمادگی داریم که کمک‌های لازم در این زمینه را به مردم سوریه کنیم. از دیدن تصاویر خرابی‌های سوریه، بسیار متأثر می‌شویم.
وی ادامه داد: در ماه‌های ابتدایی سال آینده، نمایشگاه تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در ایران برگزار می‌شود و علاقه مندیم که وزیر بهداشت سوریه در این نمایشگاه شرکت کند و از نزدیک با دستاوردهای ایران در این حوزه، آشنا شود.
سفیر سوریه در ایران نیز در این دیدار ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر به دولت و مردم ایران و آرزوی دستیابی به اهداف جمهوری اسلامی ایران، گفت: سفارت سوریه در ایران، وزارت بهداشت و آموزش عالی و تحقیقات علمی سوریه آمادگی تقویت همکاری در زمینه‌های مختلفی که در نهایت به نفع مردم دو کشور است را دارند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала