رقم دقیق سود سهام عدالت و پرداخت تا قبل از پایان سال

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران
احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.02.2022
Telegram
وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران اطلاع داد که حدود ۵۵۰ هزار تومان سود به ازای هر یک از دارندگان سهام عدالت و تا قبل از پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت می شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران روز چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای عالی بورس گفت : شورای عالی بورس امروز جلسه ای را به صورت اختصاصی در مورد سهام عدالت برگزار کرد که جمعیتی حدود ٥٠ میلیون به عنوان سهامداران مستقیم و غیرمستقیم این سهام هستند.
وی افزود: هنوز دستور جلسه ای درخصوص جاماندگان سهام عدالت در دستور کار قرار نگرفته است.
خاندوزی به مصوبات جلسه امروز شورای عالی بورس اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مهمترین مصوبه جلسه امروز شورای عالی بورس در حوزه سهام عدالت و مربوط به پرداخت سود سال ٩٩ این سهام بود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اطلاع داد: مجامع عمده شرکت ها در نیمه نخست سال ١٤٠٠ برگزار شد اما سود دارندگان سهان عدالت به روش مستقیم و غیرمستقیم تاکنون پرداخت نشده است که بر این اساس مقرر شد با تعاملی که میان شرکت های سرمایه گذاری استانی و کانون سهام عدالت صورت می گیرد، به سرعت و تا قبل از پایان اسفند ماه امسال سود سهام عدالت سال ٩٩ به همه دارندگان این سهام پرداخت شود.
وی ادامه داد: برآورد دبیرخانه شورای عالی بورس این است که حدود ٥٥٠ هزار تومان سود به ازای هر یک از دارندگان سهام عدالت و تا قبل از پایان سال ١٤٠٠ پرداخت شود.
خاندوزی بیان داشت: سود سهام عدالت برای سهامدارانی که دارای سهام یک میلیونی هستند نزدیک به یک میلیون تومان است اما برای مشمولان دارای سهام ٥٣٠ هزار تومان حدود ٥٥٠ هزار تومان سود پرداخت می شود.
سهام عدالت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.02.2022
سود دارندگان سهام عدالت در سال جاری چقدر است؟
وزیر امور اقتصادی و دارایی به دیگر مصوبات این جلسه تاکید کرد و گفت: مصوبات دیگر این جلسه در خصوص نمایندگی شرکت های سهام عدالت در شرکت های اقتصادی بود.
وی گفت: برای مثال شرکت هایی مانند پالایش نفت تهران، ملی صنایع مس ایران،معدنی و صنعتی چادرملو و نیز شرکت هایی که جزو سهام عدالت هستند به عنوان نمایندگی سهام عدالت با مشارکت کانون ها انتخاب شوند که سه عضو، تعیین کننده انتخاب نماینده خواهند بود.
خاندوزی در ادامه بیان داشت: تا پیش از این نقش آفرینی مردم در مدیریت شرکت ها نادیده گرفته شده بود و اقدامات از سوی وزارتخانه های دولتی انجام می شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: یک قدم مثبت برداشته شد مبنی بر اینکه نظرات کانون ها لحاظ شود و امیدواریم که از ٣١ تیر ماه ١٤٠١ به بعد اختیار مدیریت شرکت ها به شکل کامل تری به کارگروه واگذار شود تا از این طریق به سمت اقتصاد مردمی و مشارکت ظرفیت های مردمی پیش رویم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала