جلسات اخیر روحانی با ناطق‌نوری، خاتمی، لاریجانی و باهنر با هدف احیای جمهوریت نظام

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / علی لاریجانی و حسن روحانی
علی لاریجانی و حسن روحانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.02.2022
Telegram
"محمود علیزاده طباطبایی"، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، از جلسات اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور سابق ایران با ناطق‌نوری، خاتمی، لاریجانی و باهنر، سیاستنمداران اصلاح طلب ایرانی، با هدف "احیای جمهوریت نظام" خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، محمود علیزاده طباطبایی در رابطه با "تشکیل دولت در سایه توسط احزاب اصلاح‌طلب" گفت: ماهیت و شاکله این احزاب ایجاد دولت در سایه است تا بتوانند به صورت قانونی قدرت را در اختیار بگیرند. احزاب اصلاح‌طلب در حال بازسازی خود و بررسی علت عدم تمایل مردم به حضور در پای صندوق‌های رای هستند.
واعظی به اخبار دیدار روحانی و رهبر ایران واکنش نشان داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.12.2021
واعظی به اخبار دیدار روحانی و رهبر ایران واکنش نشان داد
وی در ادامه بیان کرد: احزاب اصلاح‌طلب اعم از حزب کارگزاران سازندگی و حزب اتحاد ملت کنگره‌های خود را برگزار کرده‌اند و دبیران کل انتخاب شده و در حال برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برای مسائل روز هستند. فعالیت احزاب اصلاح‌طلب آغاز شده و تمام کمیته‌ها در زمینه‌های مختلف اعم از اقتصادی شروع به کار کرده‌اند. کمیته اقتصادی احزاب اصلاح‌طلب مسائل اقتصادی را مورد بررسی قرار داده تا با شناخت نقاط ضعف دولت سیزدهم، پیشنهادات خود را به دولت ارائه دهند.
این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که این فعالیت‌ها به نوعی همان تشکیل دولت در سایه محسوب می‌شود؟ تصریح کرد: بله درست است. احزاب اصلاح‌طلب درصدد تشکیل دولت در سایه هستند. احزاب برنامه‌ریزی می‌کنند تا دولت را از دست گروهی که بر مسند کار هستند، بگیرند.
فعال سیاسی اصلاح‌طلب در رابطه با جلسات اخیر حسن روحانی، رئیس دولت تدبیر و امید، با سران اصلاحات اظهار کرد: آقای روحانی در روزهای اخیر با آقایان ناطق‌نوری، خاتمی، باهنر و لاریجانی جلساتی داشته است. سران اصلاحات می‌خواهند جمهوریت نظام را احیا کنند. اسحاق جهانگیری هم در جلسات روحانی با سران اصلاحات حضور دارد و هم فکری می‌کند. همتی و اسحاق جهانگیری با کارگزاران در ارتباط هستند و موضوعاتی را در زمینه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.
علیزاده طباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا حزب کارگزان برای تشکیل دولت در سایه به تیم روحانی کمک خواهد کرد؟ بیان کرد: آقای محسن هاشمی اخیرا با آقای روحانی و لاریجانی دیدار کرده و به زودی آقای مرعشی هم جلسه‌ای را با آقای روحانی خواهد داشت. احزاب همگی دولت درسایه هستند، جلسات مشترکی را در خصوص تشکیل دولت در سایه داشته‌ایم و صحبت‌هایی شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала