بریتانیا: اگر تهران به برجام پایبند باشد، تحریم‌ ها برچیده می‌ شوند

© AFP 2022 / Niklas Halle'nبریتانیا: اگر تهران به برجام پایبند باشد، تحریم‌ ها برچیده می‌ شوند
بریتانیا: اگر تهران به برجام پایبند باشد، تحریم‌ ها برچیده می‌ شوند - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.01.2022
Telegram
وزیر امور خاورمیانه بریتانیا اذعان کرد: در صورت پایبندی ایران به توافق هسته‌ ای (برجام)، تحریم‌ ها برداشته می‌ شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، جیمز کلیورلی وزیر دولت انگلیس در امور خاورمیانه، در مصاحبه ای با شبکه الجزیره بیان کرد: به ایران پیشنهاد دادیم که در صورت پایبند بودن این کشور به توافق هسته‌ای، تحریم ها را بر می داریم.
او همچنین گفت: ما از ایران می خواهیم که فورا غنی سازی اورانیوم را متوقف کند. وی همچنین از نقش سازنده قطر در سطح بین المللی تقدیر کرد.
هر چند برخی از موضوعات و اختلافات قابل توجهی هنوز در وین روی میز است، اما مقامات نزدیک به هیات ایرانی معتقدند، در مجموع روند مذاکرات در فضایی حرفه‌ ای، جدی و کم تنش تاکنون پیش رفته است و دیدگاه‌ها در موضوعات مختلف به هم نزدیک شده است.
دور هشتم مذاکرات وین در حالی از روز شنبه به مدت یک هفته متوقف شد که روند گفتگوها نسبت به یک ماه گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است و طرف ها توانسته اند بخش قابل توجهی از متن توافق بازگشت به برجام را پیش ببرند و از اختلافات مهم و کلیدی بکاهند.
یکی از عوامل پیشرفت قابل توجه در مذاکرات در دور هشتم نسبت به دور هفتم این بوده است که طرف های اروپایی برجام از کشاندن بحث‌ های مذاکراتی به فضای رسانه ها خودداری کردند و مذاکرات توانست تا حد زیادی دور از حاشیه سازی ها پیش برود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала