تهران و سئول بر سر آزادسازی دارایی های ایران وارد مذاکره می شوند

© Photo / IRNAایران و کره جنوبی
ایران و کره جنوبی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 29.01.2022
Telegram
یک منبع آگاه در کره جنوبی اعلام کرد که این کشور و ایران برای مذاکره بر سر دارایی‌های مسدود شده وارد مذاکره خواهند شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، طبق اعلام خبرگزاری یونهاپ، یک منبع آگاه کره جنوبی روز شنبه گفت که این کشور و ایران قصد دارند ماه آینده در سئول رایزنی‌هایی در سطح کاری برگزار کنند تا راه‌های حل اختلافات چند ساله بر سر دارایی‌های مسدود شده تهران در سئول را بررسی کنند.
کره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را پرداخت می کند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.01.2022
کره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را پرداخت کرد
بیش از ۷ میلیارد دلار از وجوه ایران در دو بانک کره‌ای مسدود شده است.
با توجه به اینکه مقامات ایرانی خواستار لغو تحریم‌ها برای توافق هستند، موضوع آزادسازی منابع ایران دوباره توجه را به خود جلب کرده است، زیرا مذاکرات برای احیای توافقنامه ۲۰۱۵ در مرحله حساسی قرار دارد.
مقامات سئول می‌گویند که گروه‌های کاری قرار است پس از لغو تحریم‌ها، جزئیات انتقال پول احتمالی را به تهران بررسی کنند.
این منبع که نخواست نامش فاش نشود گفت: "انتظار می‌رود که گروه‌های کاری عمدتاً جزئیات روش پرداخت دارایی‌های ایران را در صورت اعطای لغو تحریم‌ها از سوی ایالات متحده بررسی کنند". آنها می‌توانند بیشتر در مورد احتمال از سرگیری واردات نفت از ایران پس از لغو تحریم‌ها صحبت کنند.
ایران که چهارمین ذخایر بزرگ نفت جهان قرار دارد، سال‌های گذشته تأمین کننده نفت کره جنوبی بوده و به نوبه خود تجهیزات صنعتی، لوازم خانگی و قطعات خودرو را از سئول وارد کرده است.
بر اساس داده‌های انجمن تجارت بین المللی کره، کره جنوبی در سال ۲۰۱۷ به ارزش ۷.۸ میلیارد دلار نفت از ایران وارد کرده است، اما از سال ۲۰۱۹ به دلیل تحریم‌های ایالات متحده که صادرات نفت جمهوری اسلامی را ممنوع کرد، خرید از ایران را متوقف کرده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала