عضو ایرانی‌تبار از تیم مذاکره‌ کننده آمریکا کناره گیری کرد

CC BY 4.0 / IRNA / آرین طباطبایی
آرین طباطبایی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.01.2022
Telegram
یک رسانه آمریکایی گزارش کرد که در پی اختلافات عمیق میان اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات وین درباره برجام، یک عضو ایرانی‌تبار این تیم خارج شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، در پی شکاف عمیق میان اعضای تیم مذاکره‌ کننده آمریکا در مذاکرات "وین" برای رفع تحریم‌های یکجانبه علیه ایران، "آرین طباطبایی" مشاور ارشد دفتر کنترل تسلیحات وزارت خارجه ایالات متحده نیز به دلیل اختلاف نظر با "راب مالی" نماینده آمریکا در امور ایران از تیم آمریکا در مذاکرات وین جدا شده است.
"لورا روزن" خبرنگار آمریکایی وبگاه "دیپلماتیک" به نقل از برخی منابع گزارش کرد که خروج دو نفر از تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران در نتیجه اختلافات سیاسی است که مدتی بین اعضای تیم آمریکایی به وجود آمده است.
بر اساس این گزارش، "ریچارد نفیو" معاون نماینده آمریکا در امور ایران در ماه دسامبر از تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران کناره‌‌گیری کرد و در وزارت خارجه ایالات متحده باقی ماند.
از طرف دیگر، طباطبایی که بعنوان مشاور ارشد دفتر کنترل تسلیحات وزارت خارجه آمریکا فعالیت دارد نیز از تیم راب مالی جدا شد و هم‌اکنون به کار خود در دفتر معاونت کنترل تسلیحات و امنیت بین المللی وزارت خارجه آمریکا ادامه می‌دهد.
بر اساس گزارش وبگاه دیپلماتیک، نفیو و طباطبایی حاضر به اظهارنظر درباره این خبر نشدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала