دستور دادستان کل ایران برای صدور سریع‌تر کیفرخواست عاملان ترور سردار سلیمانی

© Photo / IRNAمحمدجعفر منتظری ، دادستان کل ایران
محمدجعفر منتظری ، دادستان کل ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.01.2022
Telegram
محمد جعفر منتظری، دادستان کل ایران در نامه‌ای از علی صالحی، دادستان عمومی و انقلاب تهران خواست تا در اسرع وقت و برابر با مقررات پرونده مربوط به کیفر خواست آمران و عاملان ترورسردار سلیمانی را صادر کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بنابر تاکیدات رئیس دستگاه قضایی ایران مبنی بر استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی و حقوقی برای تعقیب عاملان ترور سپهبد قاسم سلیمانی و پیگیری مجدانه پرونده حقوقی این اقدام، ۱۳ دی ماه اولین اولین جلسه دادگاه رسیدگی به مطالبه خسارت مادی، معنوی و تنبیهی ناشی از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شده است.
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.01.2022
رئیسی در مصاحبه با راشاتودی: قاتلان سردار سلیمانی باید محاکمه شوند
به نوشته ایسنا، دادستانی کل ایران نیز به عنوان مدعی العموم از همان ابتدای این قضیه با ورود به موضوع بر اعاده حقوق از دست رفته ایرانیان در عرصه بین المللی تاکید و موضوع را با همکاری هیئت عراقی پیگیری کرده است.
همچنین ستاد حقوق بشر به عنوان یکی دیگر از متولیان پیگیری حقوق از دست رفته ایرانیان در رابطه با ترور سردار سلیمانی در عرصه بین الملل، تاکنون چندین نشست با هیئت عراقی در جهت رسیدگی و تعقیب عاملان این ترور ترتیب داده است و چندی پیش ستاد حقوق بشر از تکمیل پرونده کیفری ترور سپهبد سلیمانی خبر داد.
در همین زمینه دستگاه قضایی ایران در زمینه پیگیری و رسیدگی حقوقی این پرونده در داخل کشور با تشکیل دادگاه و رسیدگی کیفری در عرصه بین المللی به همراه کشور عراق اقدامات موثری را ترتیب داده است و اکنون با دستور دادستان کل ایران پرونده کیفرخواست آمران و عاملان این ترور را برای رسیدگی صادر خواهد شد.
شایان ذکر است، بامداد روز جمعه سوم ژانویه ۲۰۲۰ اعلام شد د سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، معاون الحشدالشعبی، نیروهای بسیج مردمی عراق در نتیجه حمله ارتش آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد ترور شدند.
ساعتی پس از انتشار خبر اولیه ، وزارت دفاع آمریکا با صدور بیانیه‌ای، رسماً با برعهده‌ گرفتن مسؤولیت ترور سردار سلیمانی و المهندس، اعلام کرد که این ترور به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا صورت گرفته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала