قالیباف: قراردادی با چین و روسیه منعقد نشده است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / قالیباف: قراردادی با چین و روسیه منعقد نشده است
قالیباف: قراردادی با چین و روسیه منعقد نشده است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.01.2022
Telegram
رئیس مجلس ایران اذعان کرد: قراردادی با چین و روسیه منعقد نشده است چرا که اگر قراردادی از نظر حقوقی بسته شود، باید به تأیید مجلس برسد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق و مهریز، در جلسه علنی روز چهارشنبه ۶ بهمن ماه مجلس ایران، طی تذکری شفاهی اظهار داشت: گفته می‌شود که بین ایران و چین و ایران و روسیه قراردادهایی منعقد شده است اما مجلس در جریان جزئیات این قراردادها نیست.
وی بیان کرد: مطابق با قانون اساسی هر قراردادی که با سایر کشورها منعقد می‌شود، باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد. مردم از ما درباره جزئیات این قراردادها سوال می‌کنند اما ما پاسخی برای گفتن نداریم.
نماینده مردم بافق و مهریز در پارلمان ایران تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز به کار مجلس یازدهم اعلام کرد جایگاه مجلس را ارتقا می‌دهد اما بی اطلاعی نمایندگان از جزئیات این قراردادها باعث می‌شود به تدریج جایگاه مجلس در سطح جامعه نزول پیدا کند.
محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر گفت: از نظر حقوقی هیچ قراردادی بسته نشده است و اگر قراردادی منعقد می‌شد، قطعاً مجلس در جریان آن قرار می‌گرفت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала