حساب‌ های بانکی سفارت افغانستان توسط آمریکا مسدود شد

© Sputnik / Maksim Blinov /  مراجعه به بانک تصاویر حساب‌ های بانکی سفارت افغانستان توسط آمریکا مسدود شد
حساب‌ های بانکی سفارت افغانستان توسط آمریکا مسدود شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.01.2022
Telegram
سفارت افغانستان در واشنگتن، مانند بسیاری دیگر از نمایندگی‌های دیپلماتیک افغانستان در سراسر جهان، از همکاری با وزارت خارجه‌ی طالبان امتناع کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، دیپلمات‌های افغانستان در واشنگتن اعلام کردند که آمریکا حساب‌های بانکی رسمی سفارت افغانستان را مسدود کرده است.
دو دیپلمات ارشد افغانستان که خواستند نام‌شان فاش نشود، گفتند که حساب‌های بانکی سفارت افغانستان در واشنگتن و دو کنسولگری افغانستان در ایالات متحده، بیش از یک ماه است که به حالت تعلیق درآمده است.
این دیپلمات‌ها همچنین افزوده‌اند که درباره‌ این موضوع با مقامات آمریکایی در حال مذاکره هستند.
42 درصد بودجه افغانستان به سازمان های اجرای قانون می رود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.01.2022
42 درصد بودجه افغانستان به سازمان های اجرای قانون می رود
یکی از دیپلمات‌ها با بیان این‌که مقامات آمریکایی به دیپلمات‌ها توصیه کرده‌اند که در مورد این موضوع علنی صحبت نکنند، گفته است: "ما با وزارت امور خارجه [آمریکا] گفت‌وگو کرده‌ایم، اما تاکنون هیچ پیشرفتی حاصل نشده است."
بر اساس این گزارش، نمایندگی افغانستان در واشنگتن از کابل که تحت کنترل طالبان است، بودجه‌ای دریافت نمی‌کند و تاکنون از طریق کاهش هزینه‌های خدمات کنسولی به کارش ادامه داده است.
در حال حاضر این کنسولگری‌ها تنها به تمدید پاسپورت منقضی‌شده ادامه می‌دهند و هزینه را به حساب‌های بانکی شخصی واریز می‌کنند و سپس در پایان درآمد سفارت را محاسبه می‌کنند.
دیپلمات‌های افغانستان گفته‌اند که تعلیق حساب‌های بانکی رسمی سفارت افغانستان تأثیر نامطلوبی بر تراکنش‌های مالی سفارت از جمله حقوق، اجاره و پرداخت‌های بیمه مراقبتی داشته است.
یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا از اظهار نظر درباره‌ تعلیق حساب‌های بانکی خودداری کرده؛ اما گفته است: "هیچ تغییری در وضعیت اعتباربخشی اعضای مأموریت افغانستان ایجاد نشده است."
طالبان گروه تروریستی بوده و فعالیت این گروه در روسیه ممنوع می باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала