ویزیت‌های نجومی روان درمانی در ایران +عکس

© Sputnikبازتاب حضور بازیگر معروف ایرانی در جمع حامیان بیماران اوتیسم
بازتاب حضور بازیگر معروف ایرانی در جمع حامیان بیماران اوتیسم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.01.2022
Telegram
وضعیت تعرفه‌های مشاوره‌های روانشناسی و روانپزشکی در تهران نشان می‌دهد که تعرفه هر جلسه ۵۰ دقیقه‌ای مشاوره معمولی از سوی یک متخصص روانشناسی، بین ۲۵۰ تا ۳۵۰هزار تومان است.
به گزارش اسپوتنیک، با توجه به بررسی‌های در رابطه با وضعیت تعرفه‌های مشاوره‌های روانشناسی و روانپزشکی در تهران که نشان می‌دهد تعرفه هر جلسه ۵۰ دقیقه‌ای مشاوره معمولی از سوی یک متخصص روانشناسی، بین ۲۵۰ تا ۳۵۰هزار تومان است. انتشار این موضوع در رسانه‌های خبری در دنیای مجازی موجب نگرانی بسیاری از کاربران به ویژه خانواده‌هایی که کودک مبتلا به اوتیسم دارند شده است.
گفته می‌شود گاهی این تعرفه‌ها به ۶۰۰ هزار تومان برای یک ساعت مشاوره هم می‌رسد و همه‌ی اینها در شرایطی است که براساس اعلام وزارت بهداشت، میزان شیوع اختلالات روانپزشکی، نسبت به قبل افزایش داشته، به‌ طوری که از ۲۳.۴درصد به ۲۹.۷درصد رسیده است.
مهشید رابطیان، روانپزشک کودک و نوجوان در این باره عنوان می‌کند خیلی از کودکانی که در طیف اوتیسم قرار دارند، در هفته نیاز به حداقل ۳ تا ۵ جلسه کار درمانی دارند، اما با توجه به تعرفه‌ها و بیمه نبودن، این امکان برای تمام خانواده‌ها وجود ندارد و کودکان اوتیسم از کاردرمانی‌ها بازمانده‌اند.
کاربران بسیاری ضمن ابراز تاسف از افزایش روزافزون هزینه‌های زندگی در ایران عنوان می‌کنند بایستی یک سری از خدمات با این شرایط اقتصادی تحت پوشش بیمه قرار گیرد و یا اینکه هزینه‌ی درمانی آن کمتر باشد تا مردم از تحت درمان بودن خود و فرزندانشان به خاطر شرایط مالی دست نکشند چراکه این موضوع علاوه بر صدمه به خود فرد و خانواده وی، جامعه را هم تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала