مجازات سنگین برای سارق گردنبند اسطوره‌ی فوتبال ایران +ویدئو، عکس

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / علی دایی
علی دایی - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.01.2022
Telegram
سارق گردنبند علی دایی به حبس، رد مال و شلاق محکوم شد اما همچنان تحقیقات برای دستگیری همدست فراری او ادامه دارد.
به گزارش اسپوتنیک، سارق گردنبند علی دایی، متهم جوانی است که سابقه سرقت و زورگیری دارد و با یکی از دوستان سابقه‌دارش با پرسه در محله‌های تهران، گردنبند قاپی می‌کردند. آنها غروب هفتم آبان سال گذشته موقعی که علی دایی همراه دخترش از دفتر کار خود در خیابان آصف زعفرانیه خارج شدند، سراغش رفته و گردنبند او را قاپیدند و چهار روز بعد از این ماجرا، جوان سارق به نام فرشید بازداشت شد. او علاوه برسرقت گردنبند طلای علی دایی به سرقت گردنبندهای بیست نفر دیگر از شهروندان تهرانی اعتراف کرد. این در حالی بود که همدستش از کشور فرار کرده و ماموران موفق به دستگیری وی نشدند.
سرانجام پرونده این متهم با صدور جلب به دادرسی برای محاکمه او به شعبه ۱۱۴۸دادگاه بعثت تهران ارسال شد. پرونده همدست فراری‌اش نیز در دادسرای سرقت تهران همچنان مفتوح است. در این جلسه شاکیان حاضر به بخشش متهم نشدند. علی دایی نیز گذشت نکرد و خواستار مجازات متهم شد.
متهم در جلسه دادگاه پشیمان از ارتکاب سرقت‌هایش گفت: "معتاد به شیشه بودم و همین باعث شد که دوباره به سرقت رو بیاورم. علی دایی که بهترین مهاجم فوتبال کشورمان است را می‌شناختم. شیفته فوتبالش بودم و آن را را دنبال می‌کردم من و دوست فراری‌ام مدتی بود در تهران گردنبند قاپی می‌کردیم. آن روز نیز به‌ دنبال سوژه‌ای برای سرقت بودیم که با دیدن گردنبند مردی از پشت سر سراغش رفته و گردنبند را قاپیدم. اگر می‌دانستم او علی دایی است این سرقت را مرتکب نمی‌شدم. گردنبند طلای او را که ۱۵۰میلیون تومان ارزش داشت به نصف قیمت فروختیم. در این مدت که در زندان هستم پشیمانم و از شاکیان و اسطوره فوتبال تقاضای بخشش دارم."
متهم بعد از جلسه دادگاه به زندان بازگشت و قاضی دادگاه این متهم را به پنج سال و نیم حبس بابت مشارکت در سرقت‌های مقرون به آزار و ۷۴ ضربه شلاق و از باب مشارکت در قاپیدن گردنبند به تحمل سه سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق و ردمال به علی‌دایی و بقیه شاکیان محکوم کرد.
کاربران بسیاری خرسند از اینکه این مجرم مجازات می‌شود اما برخی با توجه به مجازات در نظر گرفته شده برای این متهم عنوان می‌کنند این متهم اگر اختلاس می‌کرد مجازاتش کمتر از دزدی از سلبریتی بود. کاربرانی عنوان می‌کنند انتظار داشتند شهریار ایران این متهم را می‌بخشید اما گروهی عنوان می‌کنند از آنجایی که این اتفاق در مقابل چشمان دختر کوچک علی دایی رخ داد وی از گذشت این متهم منصرف شد. کاربرانی نیز عنوان می‌کنند ای کاش کار همه‌ی مردم با این جدیت پیگیری می‌شد و همچون شکایت علی دایی به سرعت نتیجه می‌گرفتند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала