ایران و عراق برای افزایش صادرات گاز مذاکره می کنند

© Sputnik / Stringer /  مراجعه به بانک تصاویر ایران و عراق برای افزایش صادرات گاز مذاکره می کنند
ایران و عراق برای افزایش صادرات گاز مذاکره می کنند
 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.01.2022
Telegram
وزارت برق عراق اطلاع داد که با ایران برای افزایش صادرات گاز مذاکره می کنند.
به گزارش اسپوتنیک، احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق در گفت و گو با شفق نیوز گفت که کشورش درحال رایزنی با ایران به منظور افزایش صادرات گاز به عراق است.
وی خاطرنشان کرد: اکنون مذاکراتی با وزارت نیروی ایران به منظور افزایش صادرات گاز این کشور به عراق درحال انجام است زیرا کاهش صادرات گاز از این کشور تاثیر منفی بر وضعیت نیروگاه های برق عراق به ویژه در استان های بغداد و دیالی و کرکوک و فرات گذاشته است.
سخنگوی وزارت برق عراق افزود: ما به دنبال ایجاد جایگزین برای نیروگاه های تولیدی هستیم و علاوه بر آن تماس های زیادی با وزارت دارایی داریم تا بدهی های ایران را پرداخت کند.
امضای تفاهم نامه تبادل برق بین عراق و عربستان - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.01.2022
امضای تفاهم نامه تبادل برق بین عراق و عربستان
احمد موسی پیش از این گفت: درحال حال حاضر برای فعال نگه داشتن نیروگاه های برق عراق از گاز ایران بی نیاز نیستیم. تحریم های آمریکا باعث شده است که ما نتوانیم بدهی های گازی را به ایران پرداخت کنیم.
سخنگوی وزارت برق عراق در گفت وگو با خبرگزاری رسمی این کشور نیز افزود: مذاکرات با طرف ایرانی تداوم دارد اما ایران خواهان بدهی های خود است و وزارت برق نیز اعلام کرده است که آمادگی پرداخت تمامی بدهی ها را دارد و این مبلغ به بانک تجارت عراق داده خواهد شد. وزارت دارایی عراق باید این بدهی ها را به ایران پرداخت کند و ما از این وزارت می خواهیم که این پول ها را بدهد زیرا در صورت کاهش واردات گاز با مشکل مواجه خواهیم شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала