مقام ایرانی از ممنوعیت اخذ سود از جرائم دیرکرد وام‌ها خبر داد

© REUTERS / Raheb Homavandi / مقام ایرانی از ممنوعیت اخذ سود از جرائم دیرکرد وام‌ها خبر داد
مقام ایرانی از ممنوعیت اخذ سود از جرائم دیرکرد وام‌ها خبر داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.01.2022
Telegram
مصطفی قمری وفا: در مرحله نخست حوزه نظارت بانک مرکزی موظف شده است عملکرد بانک‌ها در اجرای اصول شرعی را در قالب فرم‌های مشخص به طور مستمر مورد بررسی قرار دهد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، مصطفی قمری وفا در صفحه شخصی خود در صفحه اجتماعی تویتر نوشت: پیرو سوالات مختلف و با عنایت به ممنوعیت قطعی اخذ سود از جرائم دیرکرد تسهیلات و ابلاغ رسمی این موضوع به شبکه بانکی، بانک مرکزی بدنبال تدابیری است که از اجرای کامل این ابلاغیه در شبکه بانکی اطمینان حاصل کند.
در سال‌های اخیر مراجع تقلید همواره در دیدارها با مسئولان نظام بانکی دولت قبل خواستار لغو اخذ سود از دیرکرد اقساط وام‌ها می‌شدند و آن را جایز نمی‌دانستند. اکنون در دولت سیزدهم با توجه ویژه بانک مرکزی به حفظ احکام شرعی در مسائل نظام بانکی، قرار است این خواسته دیرینه مراجع عظام اجرایی شود.
صالح‌آبادی رییس‌کل بانک مرکزی هم هفته گذشته در جمع اعضای "کارگروه تخصصی فقهی بانک مرکزی" گفت: در راستای نظارت بر اجرای مصوبات شورای فقهی در نظام بانکی کشور، ناظران شرعی به کمیته تطبیق بانک‌ها اضافه خواهند شد.
وی با بیان اینکه تحول نظام بانکی بر اساس تطبیق با اصول فقهی و شرعی در این دوره با جدیت پیگیری خواهد شد، گفت: در این راستا و در مرحله نخست حوزه نظارت بانک مرکزی موظف شده است عملکرد بانک‌ها در اجرای اصول شرعی را در قالب فرم‌های مشخص به طور مستمر مورد بررسی قرار دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала