مافیا در ایران چه ارتباطی با سموم دارد؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / مجلس شورای اسلامی ایران
مجلس شورای اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.01.2022
Telegram
کارشناس: وزیر جهاد، با مافیا در این وزارتخانه برخورد کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ایران و نماینده مجلس اظهار داشت که تشکیل مافیا در واردات سموم باعث انحصار در این حوزه شده که انتظار این است وزیر جهاد کشاورزی با این موضوع برخورد کند.
وی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در اعمال ممنوعیت برای واردات محصولات کشاورزی ایرانی در برخی از کشورها، گفت: "عدم برنامه‌ریزی مناسب در چند سال گذشته باعث متضرر شدن کشاورزان شده است.
متاسفانه به دلیل کم کاری برخی از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی فضای فعلی را برای صادرات محصولات کشاورزی رقم زده است. طبق بررسی‌های که در مجلس داشته‌ایم در سازمان حفظ نباتات مافیایی بین مدیران و کارشناسان برای واردات سموم آماده مصرف و مواد اولیه تولید سموم غیر استاندارد تشکیل شده است که باید جلوی آن گرفته شود.
گفتگوی تلفنی لاوروف و امیرعبداللهیان درباره حل مشکل صادرات کشاورزی به روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.01.2022
گفتگوی تلفنی لاوروف و امیرعبداللهیان درباره حل مشکل صادرات کشاورزی به روسیه
اعمال ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی ایرانی از سوی برخی از کشورهای همسایه آسیب جدی به کشاورزان وارد کرده است. محدودیت‌های اعمال شده باعث شده تا سایر محصولات کشاورزی که به صورت استاندارد و با زحمات بسیار زیادی تولید شده اند امکان صادرات نداشته باشند و بر روی دست تولید کنندگان باقی بماند.
یکی از وظایف اصلی سازمان حفظ نباتات در زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی برای تولید محصولات سالم است که متاسفانه در سال‌های گذشته نتوانسته‌اند به این موضوع مهم بپردازند. طبق گزارشاتی که داریم بالغ بر هزار میلیارد تومان سود به جیب مافیای سموم رفته و این سود هنگفت اجازه شکستن انحصارها را نمی‎‌دهد تا سایر واردکنندگان اقدام به واردات و تولید سموم استاندارد کنند.
از وزیر جهاد کشاورزی انتظار داشتیم با شکستن انحصارها و ویژه‌خواری‌ها کمک کند تا فضای واردات سموم کشاورزی باز شود. در کمیسیون اقتصادی و هیات مقررات زدایی به دنبال شکستن انحصارها هستیم اما وزیر جهاد کشاورزی باید به مردم و نمایندگان آنها در زمینه عدم تولید محصول سالم و استاندارد برای ایجاد پایه درآمدی مناسب و جایگزین نفت پاسخگو باشد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала