نیویورک تایمز به اتفاقی نادر در دیدار پوتین و رئیسی توجه کرد

© Sputnik / Pavel Bednyakov /  مراجعه به بانک تصاویر نیویورک تایمز به اتفاقی نادر در دیدار پوتین و رئیسی توجه کرد
 نیویورک تایمز به اتفاقی نادر در دیدار پوتین و رئیسی توجه کرد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.01.2022
Telegram
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی تحلیلی درباره سفر رئیس جمهور ایران به روسیه نوشت: دیدار رئیسی و پوتین نمایش اتحاد دو کشور در برابر آمریکا بود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، روزنامه نیویورک تایمز با توجه به انتشار تصویری از دیدار ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که روز چهارشنبه در کاخ کرملین انجام شد، دیدار میان این دو در حالی صورت گرفت که تهران و مسکو علی‌رغم اختلاف نظرهای‌شان در تضاد شدید با واشنگتن نامید.
نیویورک تایمز ادامه داد: رئیس جمهوری ایران در حالی که بر سر یک میز بلند در فاصله ای به دلیل همه گیری کرونا با همتای روس خود نشسته بود به وی یادآور شد که ایران بیش از چهل سال است در برابر آمریکا مقاومت می کند.
آقای رئیسی همچنین در یک نطق تلویزیونی به آقای پوتین گفت: اکنون که رویارویی روسیه با آمریکا عمیق تر شده است، زمان آن رسیده است که دو کشور با همکاری بیشتری با یکدیگر قدرت را از آمریکا بگیرند.
این روزنامه آمریکایی افزود: این دیدار، بیشتر یک نمایش ژئوپلتیکی در کرملین در یک برهه حساس برای واشنگتن و مخالفان آن بوده است. آیت الله ابراهیم رئیسی سفر دو روزه خود به مسکو را از روز چهارشنبه با هدف تحکیم روابط میان دو کشور در کنار چین با سابقه روابطی که رو به گسترش است در مقابل یک دشمن مشترک، یعنی ایالات متحده آغاز کرده است.
توییت عبداللهیان درباره مذاکرات پوتین و رئیسی - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.01.2022
توییت عبداللهیان درباره مذاکرات پوتین و رئیسی
به نوشته نیویورک تایمز، برای ولادیمیر پوتین نیز که اکنون به دلیل مسئله اوکراین وارد تنش های شدیدی با آمریکا شده و در معرض تحریم هایی سخت قرار دارد، این ملاقات فرصتی بود تا نشان دهد روسیه دوستانی دارد که می تواند در صورت مناقشه با غرب روی آنها حساب کند. علاوه بر ارسال این پیام، رئیسی قرار است در مجلس دومای روسیه نیز سخنرانی کند که اتفاقی نادر برای یک رهبر مهمان محسوب می شود.
وزیر امور خارجه ایران درباره این سفر تصریح کرد که روسای جمهوری دو کشور در رایزنی های خود درباره چارچوب افزایش همکاری های اقتصادی و نظامی میان تهران و مسکو توافق کردند.
این روزنامه آمریکایی همچنین به بررسی نحوه نشستن این دو رئیس جمهور بر سر یک میز بزرگ و با فاصله زیاد پرداخت و تصریح کرد که این کار تنها به دلیل رعایت فاصله و حفظ ملاحظات بهداشتی به دلیل شیوع سویه جدید ویروس کرونا، یعنی اومیکرون بوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала