رئیسی در دومای روسیه: رفتار فعلی ناتو منجر به فروپاشی این ائتلاف خواهد شد

© Sputnik / Pavel Bednyakov /  مراجعه به بانک تصاویر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.01.2022
اشتراک
ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در سخنرانی خود در دوما، مجلس نمایندگان پارلمان روسیه اظهار داشت رفتار فعلی ناتو منجر به فروپاشی این ائتلاف خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، ابراهیم رئیسی در سخنان در دوما گفت: ناتو به بهانه های مختلف در حال نفوذ به فضاهای جغرافیایی کشورهای مختلف است، کشورهای مستقل را تهدید می کندو الگوی غربی را گسترش می دهد... رفتاری که در نهایت منجر به تجزیه آن خواهد شد.
ابراهیم رئیسی که برای بازدید رسمی به دعوت رئیس جمهور روسیه در مسکو به سر می برد، دیروز با ولادیمیر پوتین دیدار و مذاکره کرد.
رئیس جمهور ایران در سخنرانی خود از جمله گفت : ساخت سلاح هسته ای بخشی از راهبرد دفاعی ایران نیست و خاطرنشان ساخت همکاری روسیه و ایران باعث افزایش امنیت در منطقه می شود.
روابط معاصر روسیه و ایران بر اساس معاهده مبانی روابط و اصول همکاری که در سال ۲۰۰۱ امضا شد بنا شده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چهار سفر به ایران در سال های ۲۰۰۷، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ داشت.
وی در این سفر هم با رهبر جمهوری اسلامی ایران آیت الله خامنه ای و هم با روسای جمهور کشور دیدار کرد.
رؤسای جمهور ایران محمد خاتمی - در مارس ۲۰۰۱; محمود احمدی نژاد - در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۹۲;حسن روحانی - در سال ۲۰۱۴، در سال ۲۰۱۵، دو بار در سال ۲۰۱۷، در سال ۲۰۱۹ هشت بار به روسیه سفر کرده اند.
رؤسای جمهور روسیه و ایران علاوه بر سفرهای رسمی، بارها در چارچوب اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، کشورهای حاشیه دریای خزر، کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا، اتحادیه اقتصادی اوراسیا، درباره در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل دیدار داشته اند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала