موشک‌های قدس ۲ در عملیات تلافی جویانه انصارالله یمن علیه امارات

 موشک  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.01.2022
Telegram
سخنگوی نیروهای مسلح انصارالله یمن: یمن در عملیات تلافی جویانه خود علیه امارات، از موشک بالستیک ذوالفقار و پهپادهای دوربرد صماد ۳ استفاده کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز 18 ژانویه (سه شنبه) در توییتی نوشت که نیروهای مسلح یمن در عملیات دیروز خود، با چهار موشک از نوع قدس 2 فرودگاه ابوظبی و پالایشگاه نفتی المصفح در امارت را هدف قرار داده‌اند.
وی در ادامه گفت:" این کشور در عملیات تلافی جویانه خود علیه امارات، از موشک‌های قدس 2، موشک بالستیک ذوالفقار و پهپادهای دوربرد صماد 3 استفاده کرده است.
در حمله به اهداف حساس و مهم به اضافه اهداف سابق (پالایشگاه المصفح، فرودگاه‌‌های ابوظبی و دبی) از پهپادهای دوربرد صماد 3 استفاده شده است. وی اشاره‌ای به تعداد پهپاد‌ها نکرده است".
گفتنی است، سرتیپ یحیی سریع روز 17 ژانویه (دوشنبه) بعد از این عملیات، با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن در توسعه بانک اهدافش در آینده تردیدی نخواهد کرد، گفت که این نیروها امارات را "کشور ناأمن" می‌داند و به شرکت‌های اجنبی و شهروندان و مقیمان کشورهای دیگر در این کشور هشدار داد که از مراکز و تأسیسات حیاتی فاصله بگیرند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала