چین: با تحریم‌ های غیرقانونی و یکجانبه علیه ایران مخالفیم

© AP Photo / Andy Wongژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین
ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.01.2022
Telegram
سخنگوی وزارت خارجه چین، اظهار کرد: چین قاطعانه با تحریم‌ های غیرقانونی و یکجانبه علیه ایران، فریبکاری سیاسی در زمینه حقوق بشر و سایر موضوعات و نیز مداخله آشکار در امور داخلی تهران و سایر کشورهای منطقه مخالف است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، ژائو لی‌ جیان سخنگوی وزارت خارجه چین، امروز دوشنبه در سخنانی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص سفر اخیر حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران به پکن اعلام کرد: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، با وانگ یی مشاور دولتی و وزیر امور خارجه چین درباره گستره وسیعی از موضوعات از جمله طرح همکاری جامع تبادل نظر کرده و به اجماع مهمی دست یافت. دو طرف توافق کردند که همکاری‌ هایی را در حوزه انرژی، زیرساخت، توان تولید، علم و فناوری، رسانه و بهداشت به انجام برسانند.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.01.2022
گزارش و تحلیل
ایران از خطوط قرمزش کوتاه نمی آید
به گزارش وبگاه وزارت خارجه چین، سخنگوی وزارت خارجه پکن در این خصوص اضافه کرد: چین آماده همکاری با ایران در راستای تعمیق دائمی مشارکت راهبردی جامع میان دو طرف و گشودن یک دوره ۵۰ ساله جدید برای توسعه روابط دوجانبه است. چین به نهایت تلاش خود در راستای تأمین واکسن برای ایران به منظور کمک به این کشور در شکست دادن کووید-۱۹ ادامه خواهد داد.
ژائو لی‌ جیان تصریح کرد: چین قاطعانه با تحریم‌ های غیرقانونی و یکجانبه علیه ایران، فریبکاری سیاسی در زمینه حقوق بشر و سایر موضوعات و نیز مداخله آشکار در امور داخلی تهران و سایر کشورهای منطقه مخالف است. پکن قاطعانه از روند مذاکرات برای از سرگیری پایبندی به برجام حمایت خواهد کرد و به مشارکت سازنده در مذاکرات بعدی ادامه خواهد داد. چین امیدوار است که همه طرف ها بر مشکلات غلبه کنند، در یک مسیر کار کنند و به پیشبرد روند حل و فصل سیاسی و دیپلماتیک پایبند باشند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала