سفر به استرالیا با واکسن "اسپوتنیک وی" روسیه

© Sputnik / Maxim Bogodvid /  مراجعه به بانک تصاویر اثبات اثربخشی واکسن «اسپوتنیک وی» در برابر انواع جدید ویروس های کرونا
اثبات اثربخشی واکسن «اسپوتنیک وی» در برابر انواع جدید ویروس های کرونا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.01.2022
Telegram
استرالیا اجازه ورود افراد واکسینه‌شده با واکسن روسی "اسپوتنیک وی" را صادر کرد.
به گزارش اسپوتنیک، روز 17 ژانویه (دوشنبه) در سایت وزارت خارجه استرالیا پس از به روزرسانی مبحث وضعیت واکسن ها که هنگام ورود به کشور پذیرفته می شوند، واکسن روسی نیز در این فهرست نمایان شد.
در مطلب منتشره در سایت وزارت خارجه استرالیا آمده است:" در صورتی که مسافران تمام دُزهای واکسن تولیدی مرکز تحقیقات ملی "گامالیا" ( اسپوتنیک وی) را تزریق کرده باشید می توانند به استرالیا سفر کنند".
همچنین در وزارت خارجه استرالیا یادآور می شوند که بعد از تزریق آخرین دُز باید 7 روز گذشته باشد. پیشتر واکسن "اسپوتنیک وی" از طرف اداره کالاهای درمانی " TGA " برسمیت شناخته شد و گفته شده بود که این واکسن از ایمنی‌زایی خوبی برخوردار است و احتمال انتقال ویروس کرونا به دیگران را کاهش می دهد. اما رگولاتوری هنوز "اسپوتنیک لایت" را نپذیرفته است.
 واکسن کرونا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.01.2022
دانشمندان ژاپنی واکسن مادام العمر کرونا را می سازند
واکسن "اسپوتنیک وی" در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی "گامالیا" در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد. تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.
واکسن "اسپوتنیک وی" ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی "اپی‌واک‌کرونا" نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.
هم اکنون واکسن " اسپوتنیک وی" در حدود بیش از 70 کشور جهان با جمعیت کل بیش از 1 میلیارد و 800 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های " The Lancet " یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала