علت لاغری سریع و عجیب رهبر کره شمالی چیست؟

© Sputnik / Vladimir Melnikov  /  مراجعه به بانک تصاویر علت لاغری سریع و عجیب رهبر کره شمالی چیست؟
علت لاغری سریع و عجیب رهبر کره شمالی چیست؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.01.2022
Telegram
دکتر سوجین لیم یکی از علل لاغری رهبر کره شمالی را کاهش دسترسی وی به مواد غذایی دلخواهش اعلام کرد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایندیپندنت، مقام‌های کره شمالی اصرار دارند که کیم جونگ‌اون به‌خاطر کشور که درگیر کمبود شدید مواد غذایی است، کمتر می‌خورد. به نظر می‌رسد که او ترجیح می‌دهد بیشتر شبیه "مردی مردمی" باشد، نه دیکتاتور چاق کشوری که دچار گرسنگی و قحطی است.
اما روزنامه بریتانیایی مترو در گفت‌وگو با دکتر سوجین لیم، استاد دانشگاه سنترال لنکشر و کارشناس مسائل کره شمالی، گمانه‌زنی دیگری مطرح کرده و کاهش وزن رهبر کره شمالی را ناشی از قطع دسترسی‌ او به غذاهای موردعلاقه‌اش هم‌زمان با محدودیت‌های مرزی شدید برای جلوگیری از شیوع کووید ‌19 دانسته است. رهبر کره شمالی عاشق پنیر سوییسی است و به‌قدری پرخوری کرده که وزنش به حدود 130 کیلوگرم رسیده بود. گفته می‌شود که طرفدار سرسخت مرغ سوخاری، ودکای روسی، کنیاک هنسی و شامپاین است.
دکتر سوجین در این زمینه گفت: "می‌دانیم که او منابع خوبی دارد، از پنیر خوشش می‌آید، مشروب‌خواری قهار است، و به انواع هله‌هوله دسترسی دارد. اما به‌دلیل اینکه مرزها بسته شده‌اند، راهی که تمام این غذاها را وارد کره شمالی می‌کرد قطع شده است. پس دیگر آن تنوع غذایی سابق را ندارد."
او در ادامه افزود علاوه بر این، نمی‌توانست آن اندام چاق را حفظ کند، در حالی که مردم کشورش با گرسنگی و قحطی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. به این ترتیب، به مردم نشان می‌دهد که "کنار شما هستم، مثل شما هستم، من هم در رنج و سختی‌ام." برخی افراد می‌گویند او پیش‌تر به‌عمد چاق شده بود تا به کیم ایل‌سونگ، پدربزرگش و بنیان‌گذار کره شمالی، شبیه‌تر شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала