حضور دو پزشک ایرانی در گروه عمل پیوند قلب خوک به انسان +ویدئو، عکس

© Fotobank.ru/Getty Images / Michael Smithحضور دو پزشک ایرانی در گروه عمل پیوند قلب خوک به انسان +ویدئو، عکس
حضور دو پزشک ایرانی در گروه عمل پیوند قلب خوک به انسان +ویدئو، عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.01.2022
Telegram
به گفته دانشگاه مریلند حال مرد ۵۷ ساله که قلب خوک را دریافت کرده خوب است اما نتایج آن قطعی نیست.
به گزارش اسپوتنیک، خبر عمل موفقیت‌آمیز پیوند قلب خوک به انسان توسط جمعی از جراحان قلب که دو نفر از آ‌ن‌ها ایرانی بودند مورد توجه کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته‌ است.‌
https://www.instagram.com/p/CYrEK8CgVpd/?utm_medium=copy_link
جمعی از بهترین جراحان قلب برای اولین بار در دنیا موفق شدند قلب یک خوک را به بدن مرد ۵۷ ساله پیوند بزنند. در این پروژه بزرگ پزشکی دو جراح ایرانی حضور داشتند. دکتر شهاب سوادکوهی و دکتر مهرداد قریشی، از پزشکان تیم جراحی هستند که دراین عمل تاریخی حضور داشتند.
https://www.instagram.com/p/CYtmvbAM48v/?utm_medium=copy_link
دانشگاه مریلند در بیانیه‌ای اعلام کرد: "دیوید بنت ۵۷ ساله، سه روز پس از اولین جراحی در نوع خود از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار است و برای آگاهی و اثربخشی از پیوند انجام شده در این دانشگاه این مرد تحت نظارت قرار خواهد گرفت. با این‌که هنوز نمی‌توان در مورد روند بهبود بیمار اظهار نظر کرد اما عمل جراحی انجام شده گام مهمی در پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان به شمار می‌رود.
https://www.instagram.com/batotv/p/CYuWzcCMS6i/?utm_medium=copy_link
تعداد زیادی از کاربران با ابراز خوشحالی در مورد این اتفاق در دنیای پزشکی بیان می‌کنند این حرکت نوین دریچه امیدی جدید برای بیماران در انتظار پیوند عضو خواهد بود. برخی کاربران از نگرانی‌های خود در رابطه با تاییدیه شرعی این عمل صحبت کردند و خواستار پیگیری مراجع مذهبی شدند. عده‌ای از این کاربران هم از ذوق طنز خود بهره گرفتند و در کنار افتخار به پزشکان ایرانی عنوان می‌کنند همه جای دنیا پای یک هم‌وطن در میان است.
https://www.instagram.com/tv/CYlcrJyI-KT/?utm_medium=copy_link
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала