ارائه تمام اسناد "اسپوتنیک وی" به سازمان جهانی بهداشت

© Photo / Russian Direct Investment Fundواکسن «اسپوتنیک وی» به زودی در هند ثبت می شود
واکسن «اسپوتنیک وی» به زودی در هند ثبت می شود - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.01.2022
Telegram
بوینوویچ: بنیاد سرمایه‌گذاری های مستقل روسیه، تمام اسناد مربوط به واکسن روسی "اسپوتنیک وی" را برای سازمان جهانی بهداشت ارسال کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، ملیتا بوینوویچ، نماینده سازمان جهانی بهداشت در روسیه اعلام کرد که بنیاد سرمایه‌گذاری های مستقل روسیه، تمام اسناد مربوط به واکسن روسی " اسپوتنیک وی" را برای سازمان جهانی بهداشت ارسال کرده است.
وی در ادامه افزود: " روز 30 دسامبر، بنیاد سرمایه گذاری های مستقل روسیه، تمام اسناد ضروری مرتبط با واکسن روسی " اسپوتنیک وی" را در اختیار سازمان جهانی بهداشت گذاشت. انتظار می رود که در ماه فوریه بازرسی انجام شود".
پیشتر دنیس لاگونوف معاون رئیس مرکز "گامالیا" در باره روند ثبت واکسن "اسپوتنیک وی" ضد کرونا روسیه توضیح داد که آژانس دارویی اروپا و سازمان جهانی بهداشت به انجام می رسانند.
پیش‌ بینی‌ های سازمان جهانی بهداشت درباره گسترش بیشتر ویروس کرونا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.12.2021
پیش‌ بینی‌ های سازمان جهانی بهداشت درباره گسترش بیشتر ویروس کرونا
واکسن "اسپوتنیک وی" در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی "گامالیا" در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد. تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.
واکسن "اسپوتنیک وی" ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی "اپی‌واک‌کرونا" نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.
هم اکنون واکسن " اسپوتنیک وی" در حدود بیش از 74 کشور جهان با جمعیت کل بیش از 1 میلیارد و 800 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6درصد بر اساس داده‌های " The Lancet " یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала