حمله توپخانه‌ای سنگین ترکیه به شمال سوریه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / حمله توپخانه‌ای سنگین ترکیه به شمال سوریه
حمله توپخانه‌ای سنگین ترکیه به شمال سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.01.2022
Telegram
منابع خبری از حمله توپخانه‌ای ترکیه و عناصر مسلح وابسته به ارتش این کشور به روستای‌های منطقه "تل‌تمر" و "ابوراسین" در شمال‌غرب استان الحسکه (شمال سوریه) خبر دادند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، ارتش ترکیه و عناصر مسلح وابسته به آن، دیشب چند روستای اطراف منطقه تل‌تمر و ابوراسین در شمال غرب الحسکه را گلوله‌باران کردند.
بیرون راندن کاروان نظامیان آمریکایی از سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.01.2022
بیرون راندن کاروان نظامیان آمریکایی از سوریه
خبرگزاری سانا در این باره گزارش داد، نظامیان ارتش ترکیه و مزدوران آنها جمعه‌شب به‌شدت روستاهای "الدرداره" و "العبوش" منطقه تل‌تمر و روستای "تل‌الورد" در منطقه "ابوراسین" در شمال غرب الحسکه را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.
ارتش ترکیه طی سال‌های اخیر به‌بهانه مبارزه با عناصر "پ.ک.ک." حضور نظامی خود را در شمال سوریه افزایش داده است و هر از گاهی حملاتی را در مناطق شمالی سوریه از جمله الحسکه انجام می‌دهد.
از سوی دیگر، "خلوصی آکار" وزیر دفاع ترکیه روز سه‌شنبه گذشته در واکنش به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای نظامی این کشور در منطقه تل‌ابیض واقع در شمال سوریه گفت که ترکیه حملات "انتقام‌جویانه" خود را افزایش خواهد داد و حمله به مواضع نیروهای ترکیه را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.
این در حالی است که مقامات سوریه بارها اعلام کردند که حضور نظامی ترکیه در شمال سوریه مصداق اشغالگری است و باید از خاک این کشور خارج شوند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала