شایعه پیدایش ویروس زامبی در چین

© Sputnik / Anna Ratkoglo /  مراجعه به بانک تصاویر شایعه پیدایش ویروس زامبی در چین
شایعه پیدایش ویروس زامبی در چین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.01.2022
Telegram
شایعه ای در شبکه های مجازی منتشر شده که می گوید یک ویروس جدید و خطرناک در چین پیدا شده است. برخی می گویند کابوس هالیوود بالاخره تحقق یافته و ویروسی به جان بشر افتاده که انسان ها را زامبی می کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرفوری، پخش شدن ویدیوی قرنطینه و وضعیت بحرانی در شهر شیان چین که ماموران امنیتی در حال تخلیه شهر هستند و اهالی شهر خانه های خود را قفل یا تخلیه می‌کنند باعث ایجاد رعب و وحشت کاربران در فضای مجازی شده است.
بسیاری در شبکه های مجازی شایعه منتشر شدن یک ویروس جدید خطرناک را در چین پخش کرده اند. آنها معتقدند کابوس سینمای هالیوود بالاخره تحقق یافته و ویروسی به جان بشر افتاده که انسان ها را زامبی می کند.
این شایعه زمانی منتشر شد که خبرنگار آمریکایی بن هارنول اعلام کرد که یک ویروس جدید در شیان چین ظاهر شده است. بر اساس ادعای این خبرنگار از گوش، چشم و بینی بیماران مبتلا به این ویروس خون جاری شده و شهر به طور کامل قرنطینه شده است.
خبرگزاری شینهوای چین نیز اعلام کرد در این شرایط، مقامات شیان و آنیانگ از ساکنان این شهر خواستند در خانه هایشان بمانند و تردد خودرو‌های خاص را نیز ممنوع کردند. همچنین کسب و کار‌های غیرضروری تعطیل شده و کمپین گسترده غربالگری به منظور پیشگیری از شیوع ویروس جدید آغاز شده است.
شهر‌های متعددی از چین محدودیت‌ های کرونایی وضع کرده اند، اما سه شهر آنیانگ، شیان و یوژو، شهری یک میلیون نفری در استان هِنان قرنطینه خانگی و غیر خانگی وضع کرده اند.
اما آیا شایعه مربوط به ویروس جدید درست است؟ به نظر می رسد این خبر درست نباشد. اگر چه چین محل تولد ویروس کرونا است اما مدت زیادی از ماجرای کرونا دور بوده است. با افزایش شیوع ویروس امیکرون در چین، فعالیت دولت این کشور برای مهار ویروس جدید اوج گرفته و همین باعث شده چین بعد از مدت ها به صدر اخبار کرونایی باز گردد.
فضای سفت و سخت در این کشور هم باعث شده بازار شایعات اوج گرفته و افراد مختلفی درباره شیوع ویروس زامبی اطهار نظر کنند. اما بر اساس شواهد، جنگ بزرگ پزشکی در چین در حال حاضر نه با ویروس زامبی بلکه با امیکرون است. ویروسی که دولت چین سخت به دنبال آن است که با فشار و سخت گیری آن را مهار کند‌.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала