گونه هیبریدی جدید ویروس کرونا در قبرس کشف شد

© Depositphotos.com / Ralwelگونه هیبریدی جدید ویروس کرونا در قبرس کشف شد
گونه هیبریدی جدید ویروس کرونا در قبرس کشف شد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.01.2022
اشتراک
ویروس شناس قبرسی اظهار داشت، که سویه هیبریدی سارس-کوو-۲ "دلتاکرون" در قبرس شناسایی شده است.
به گزارش اسپوتنیک، گروهی از دانشمندان دانشکده علوم زیستی دانشگاه قبرس، نوع جدیدی از کروناویروس دلتاکرون را کشف کردند که ترکیبی از گونه های دلتا و اومیکرون است.
پروفسور لئونتیوس کوسترریکیس اعلام کرد: تیم پژوهشی ما ۲۵ نمونه از سویه گرفته شده از بیماران را مورد مطالعه قرار داد. در نتیجه، آنها گونه‌ای را پیدا کردند که برخی از جهش‌ های دلتا و اومیکرون را ادغام کرده بود.
همانطور که توسط پروفسور کوسترریکیس اشاره شد، این دستاورد علمی دانشگاه قبرس دارای اهمیت بالینی است که می تواند در آینده مورد استفاده قرار گیرد.
دانشمندان پایان مرحله حاد کرونا را پیش بینی کردند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.01.2022
دانشمندان پایان مرحله حاد کرونا را پیش بینی کردند
وی افزود: در حال حاضر قبرس در اوج موج جدید همه گیری قرار دارد، اما منحنی اپیدمیولوژیک از روز دوشنبه شروع به کاهش می کند و موج اومیکرون در سه هفته آینده آرام می شود. به نوبه خود، وزیر بهداشت قبرس میکالیس هادزیپاندلاس، گفت که "دلتاکرون" باعث نگرانی مقامات نمی شود. وی در بازدید از مرکز واکسیناسیون کودکان توضیح داد: ما هیچ نگرانی نداریم، زیرا این ترکیبی از دو جهش است که در حال حاضر در کشور ما وجود دارد. این خبر را خبرگزاری قبرس CNA گزارش داد.
سویه دلتای کروناویروس در اکتبر ۲۰۲۰ در هند شناسایی شد و پس از آن به سویه غالب در جهان تبدیل شد. در فهرست سازمان جهانی بهداشت، به عنوان گونه "نگران کننده" ذکر شده است - درست مانند "اومیکرون" و سه نوع دیگر سارس-کوو-۲. سویه اومیکرون یا بی.۱.۱.۵۲۹ در بوتسوانا و آفریقای جنوبی در بیستم نوامبر ۲۰۲۱ کشف شد، که حاوی ده ها جهش در پروتئین S است که پاتوژن برای آلوده کردن سلول ها به آن نیاز دارد.
به گفته محققان، بسیاری از تغییرات جدید در ژنوم سارس-کوو-۲ نشان‌ دهنده قابلیت انتقال بالای این نوع و مقاومت در برابر آنتی‌ بادی‌ های محافظ افرادی است که بیمار و واکسینه شده‌اند. اعتقاد بر این است که B.۱.۱.۵۲۹ در ابتدا در یک فرد نقص ایمنی، مانند فردی که به اچ آی وی آلوده شده است، ایجاد شده است.
همانطور که سازمان جهانی بهداشت در پایان دسامبر گزارش داد، اومیکرون قبلاً در ۱۱۰ کشور جهان شناسایی شده بود و همچنین این گونه سریعتر از دلتا پخش می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала