پیرترین شیر جهان، شکار عکاس حیات وحش شد + عکس

© Depositphotos / PhotocreoЛев в африканской саванне
Лев в африканской саванне - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.12.2021
Telegram
پیرترین شیر آزاد جهان با ۱۴ سال سن که در کنیا زندگی می‌کند، شکار عکاس حیات وحش شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از پتاپیکسل، "لیتون لام" عکاس ۳۳ ساله حیات وحش اخیراً در کنیا موفق به ثبت تصاویری از "مورانی" به عنوان پیرترین شیر جهان شده است. این شیر نر ۱۴ ساله در یک ذخیره‌گاه ملی در آفریقا زندگی می‌‌کند.
لام مجموعه‌ای از عکس‌های باشکوه از مورانی را در حال استراحت در منطقه حفاظت‌شده "مارا" ثبت کرده است. این منطقه به خاطر جمعیت‌های شیر، پلنگ و یوزپلنگ‌هایش شهرت جهانی دارد؛ همچنین میزبان مهاجرت بزرگ گربه‌سانان از تانزانیا به کنیا است.
مورانی پس از درگذشت رکورددار قبلی، برادرش "صورت زخمی"، در اوایل سال ۲۰۲۱ عنوان "پیرترین شیر" را به خود اختصاص داد.
لام می‌گوید: "فقط با نگاه کردن به چهره‌ مورانی می‌توان فهمید که این شیرنر رخدادهای زیادی را پشت سر گذاشته است. او از یک رهبر جوان مغرور و یک پادشاه، به یک پیرمرد بازنشسته تبدیل شد که هنوز برای بقا می‌جنگد."
این عکاس معتقد است: "مورانی یک نر تنها است که توسط نرهای جوان‌تر و قوی‌تر از گروه رانده شده که در شیرها یک روند طبیعی است، زیرا قوی‌ترین نرها کنترل را به دست می‌گیرند."
گرفتن یک عکس واضح از مورانی پس از یافتن موقعیت او دشوار نیست، زیرا میزان فعالیت بدنی او در این سن بسیار پایین است.
به طور کلی، شیرهای نر بالغ ذاتاً تنبل هستند و تا ۲۰ ساعت در روز می‌خوابند! لام می‌گوید: "ما مورانی را صبح دیدیم، سپس در پایان روز برگشتیم و او را در فاصله ۵ متری از جایی که پیش‌تر بود، پیدایش کردیم! حتی زمانی که او بلند می‌شود و می‌نشیند، این یک روند نسبتاً کند است."
عمر متوسط شیرها در طبیعت بین ۱۰ تا ۱۴ سال و در باغ‌وحش بین ۱۵ تا ۲۰ سال است. سه سال قبل "داریوش" شیر نر باغ‌وحش شیراز در ۲۶ سالگی مرد که گفته می‌شد آن زمان پیرترین شیر جهان بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала