پرداخت تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی به مردم در ایران

© Photo / IRNA رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی
 رستم قاسمی،  وزیر راه و شهرسازی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.12.2021
Telegram
وزیر راه و شهرسازی ایران: اقساط تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن پلکانی می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "تسنیم"، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که "در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط ‌طرح ملی مسکن به صورت پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود".
قاسمی در جریان بازدید از طرح 5 هزار واحدی شهرک شهید سلیمانی که بخشی از این 41 هزار و 500 واحد محسوب می‌شود، گفت: "خوشبختانه مقدار زیادی از زمین مورد نیاز این طرح در کشور فراهم شده و زمین تامین شده اکنون بیش از مقدار مورد نیاز برای فاز اول این طرح است. در واقع تاکنون برای نزدیک به 3 میلیون واحد مسکونی زمین فراهم شده است. در این طرح زمین‌ها به شکل اجاره 99 ساله در اختیار مردم قرار می‌گیرد و در استان‌ها تسهیلات 400 میلیون تومانی به مردم پرداخت می‌شود.
آیا افزایش وام مسکن در خانه دارشدن ایرانیان کم درآمد کمک نخواهد کرد؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.11.2021
۱.۵ میلیون نفر در سامانه مسکن ملی ایران ثبت‌نام کردند
زمان بازپرداخت اقساط این طرح 20 ساله است و در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط این طرح به صورت پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود. از سوی دیگر بخشی از این اقساط را دولت پرداخت خواهد کرد که هزینه های مردم کاهش پیدا کند. البته میزان این حمایت دولتی بعدتر اعلام خواهد شد.
ستاد ملی کرونا مصوبه‌ای را گذرانده که براساس آن بانک‌ها موظف به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن هستند. بخش زیادی از این تسهیلات پرداخت شده و مقداری مشکلات بانکی نیز وجود دارد که در ستاد ملی کرونا در حال پیگیری برای تداوم پرداخت از سوی بانک‌ها هستیم".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала