واکنش دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران به حضور مهدوی‌کیا در دیدار جنجالی

© Photo / IRNAمهدی مهدوی‌کیا، سرمربی تیم فوتبال امید ایران
مهدی مهدوی‌کیا، سرمربی تیم فوتبال امید ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.12.2021
Telegram
دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران به حواشی پیش آمده برای مهدی مهدوی‌کیا، سرمربی تیم فوتبال امید این کشور واکنش نشان داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران گفت: با توجه به کسب امتیازات عالی و آرامش خاطر هواداران تیم ملی بزرگسالان به جهت صعود محتمل و بدون حاشیه به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که در سایه تلاش ملی پوشان غیرتمند و حمایت همه شما مردم عزیز ایران تحقق یافته است، این فدراسیون در نظر داشت که موضوع پیش آمده پیرامون جناب آقای مهدی مهدوی‌کیا، سرمربی تیم فوتبال امید ایران را در فضایی آرام و بدون حاشیه و هیاهو بررسی و اظهار نظر کند.
دردسر بزرگ برای مهدوی‌کیا و واقعیت ماجرای پرچم اسرائیل روی پیراهن او +عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.12.2021
دردسر بزرگ برای مهدوی‌کیا و واقعیت ماجرای پرچم اسرائیل روی پیراهن او +عکس
وی ادامه داد: بازی خاطره انگیز تیم‌های ملی ایران و آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ و گل تاریخی مهدوی‌کیا به آمریکا که باعث شادی دل میلیون‌ها ایرانی داخل و خارج از کشور شده و همچنین خصلت‌های پهلوانی و اخلاقی مهدوی‌کیا در خارج از گود ورزش، دیدار وی از خانواده شهید مدافع حرم سردار شهید رضا فرزانه و وابستگی خانوادگی مهدوی‌کیا به یکی از شهدای دفاع مقدس، گویای ارادت و احترام و اعتقاد وی به اصول اخلاقی و ارزشی کشورش بوده که این نکته بر کسی پوشیده نیست.
دبیرکل فدراسیون گفت: ضمن احترام به دغدغه درست دلسوزان واقعی کشور و علیرغم برخی پیش داوری‌ها و هجمه‌های نادرست و بعضاً ناحق سعی شد این موضوع صبورانه و از ابعاد مختلف و پس از شنیدن صحبت‌های مهدوی‌کیا مورد بررسی قرار گرفته و نتایج به استحضار عموم ورزشکاران و ملت شریف ایران برسد. ایشان به عنوان یک فوتبالیست مطرح و در سطح کلاس جهانی براساس دعوت رسمی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و در معیت وی در این بازی شرکت کرد. اتفاقات پیرامون و حواشی غیر ورزشی حاکم بر این مسابقه باعث هوشیاری و مدیریت مناسب موضوع توسط وی شد و مستندات اقدامات مهدوی‌کیا در حین مسابقه موجود بوده که مورد تأیید نهاد نظارتی وزارت ورزش و جوانان نیز قرار گرفته است. وی یکی از مفاخر فوتبال ایران است. این دعوت مستقیم از طرف فیفا انجام شد و فدراسیون نقشی نداشت، اما فدراسیون همیشه پشتیبان ستاره‌ها و اسطوره‌های فوتبال ایران است.
کامرانی‌فر تأکید کرد: همه مهدوی‌کیا را می‌شناسند. وی سمبل افتخارآفرینی برای جمهوری اسلامی ایران بوده و در همه این سال‌ها، مردم ایران را خوشحال کرده است. همه شاهد بودیم در همه حال به خانواده‌های شهدا ادای دین کرده و احترام همه را نگه داشته است. خیلی‌ها ممکن است بروند، اما مهدوی‌کیا که در آلمان زندگی کرده، خودش آمد و با کمترین امکانات و حقوق سکان تیم‌ملی امید را در دست گرفت. قدر چنین سرمایه‌هایی را می‌دانیم. فدراسیون پشت بزرگان فوتبال است و سرمایه‌های ما همین‌ها هستند. مردم ایران همیشه قدردان فرزندان خوب‌شان هستند
دبیرکل فدراسیون فوتبال در پایان ضمن عذرخواهی از بابت دلخوری ناخواسته هواداران به جهت تأخیر در اظهار نظر مربوطه به خاطر بررسی صبورانه و صحیح این موضوع اظهار داشت: به امید خدا شاهد صعود تیم فوتبال امید ایران به المپیک پیش‌رو باشیم.
مهدی مهدوی‌کیا، زادهٔ ۲ مرداد ۱۳۵۶، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و سفیر کنونی قاره آسیا در فوتبال پایه است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала