چرا مرزهای مسافری ایران با کشورهای همسایه بسته شد؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / گمرک ایران
گمرک ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.12.2021
Telegram
سخنگوی گمرک ایران: مرز زمینی در بخش مسافری با کشورهای همسایه به مدت 15 روز بسته خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "ایلنا"، روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران درباره آخرین وضعیت مرزهای ایران با کشورهای همسایه در بخش مسافری اظهار داشت که با توجه به ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت کشور برای پیشگیری از شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا (اومیکرون) مرز زمینی در بخش مسافری با کشورهای همسایه از روز 25 دسامبر(چهارم دی ماه) به مدت 15 روز بسته خواهد شد.
وی ادامه داد: "در حال حاضر محدودیت تردد مسافر بین مرزهای زمینی با ترکیه، عراق، افغانستان، آذربایجان، پاکستان، ارمنستان قطعی شده‌ است و مرز زمینی در بخش مسافری با این کشورها به مدت دو هفته بسته خواهد بود و تردد مسافر در این مرزها تحت شرایط خاص است.
Укладка железнодорожного полотна при строительстве Крымского моста - اسپوتنیک ایران, 1920, 16.12.2021
هزینه ۲۰۰میلیون دلاری ساخت خط آهن ارمنستان در مرز ایران
تنها افرادی مجوزهای اقامت دائم، تحصیل، درمان و تجارت دارند می‌توانند دراین ایام در این مرزهای گفته شده تردد داشته باشند و همچنین خانواده‌های دیپلمات از این ممنوعیت تردد مستثنی هستند. درباره کشور ترکمنستان از گذشته (از ابتدای شیوع ویروس کرونا) تبادل مسافر در این مرز نداشته‌ایم.
مرز ایران با تمام کشورهای همسایه در بخش بار فعال است و هیچ محدودیتی اعمال نشده و ناوگان باری طبق روال گذشته در تردد هستند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала