هشدار وقوع سیل در ایران

© Photo / IRNAهشدار وقوع سیل در ایران
هشدار وقوع سیل در ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.12.2021
Telegram
در ایران درباره وقوع سیل در غرب کشور هشدار داده شد.
به گزارش اسپوتنیک، جلال‌الدین حجتی، معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی برای هفته آخر آذر ماه و احتمال وقوع بارش‌های نسبتا مناسب در حوضه‌های آبریز کارون، دز و غرب کشور، آمادگی لازم برای مهار سیلاب‌های احتمالی وجود دارد.
گفتنی است که درحالی که طبق پیش بینی سازمان هواشناسی ایران، در روزهای پایانی آذرماه سامانه‌های بارشی به ویژه در نقاط غربی کشور تشدید خواهند شد، وی تأکید کرد که سدها آمادگی مهار سیلاب های احتمالی را دارند.
سیل و آبگرفتگی در ۷ استان ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.11.2021
سیل و آبگرفتگی در ۷ استان ایران
وی همچنین افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی برای هفته آخر آذر ماه و احتمال وقوع بارش‌های نسبتا مناسب در حوضه‌های آبریز کارون، دز و غرب کشور، آمادگی لازم برای مهار سیلاب‌های احتمالی وجود دارد.
به گفته وی: نیروگاههای برق‌آبی شرکت آب و نیرو در فصل زمستان با آمادگی کامل تولید انرژی خواهند داشت.
حجتی یادآور شد: شرکت آب و نیرو با در اختیار داشتن سهم 27 درصدی از مجموع ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور نقش مهمی در پایداری شبکه برق و تأمین انرژی مطمئن به‌ویژه در مواقع پیک مصرف تابستان و زمستان به عهده دارد و از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نیروگاه‌های برق‌آبی تحت بهره‌برداری شرکت آب و نیرو به میزان 350 هزار مگاوات ساعت تولید انرژی داشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала