اعدام ۷ نفر در کره شمالی به دلیل تماشای موسیقی‌های کی پاپ +عکس

© REUTERS / KCNAاعدام ۷ نفر در کره شمالی به دلیل تماشای موسیقی‌های کی پاپ +عکس
اعدام ۷ نفر در کره شمالی به دلیل تماشای موسیقی‌های کی پاپ +عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.12.2021
Telegram
کره شمالی در سال‌های گذشته تعدادی از شهروندان خود را تنها به دلیل تماشای موسیقی‌های کره جنوبی اعدام کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس تحقیقات کارگروه حقوق بشری "عدالت انتقالی" مستقر در کره جنوبی دست‌کم هفت نفر به دلیل تماشای موسیقی‌های عامه‌پسند کره جنوبی که در صنعت موسیقی جهان به "کی پاپ" مشهور هستند، اعدام شده‌اند. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در اختیار داشتن یا توزیع سرگرمی‌های کره جنوبی را غیرقانونی اعلام و برای خاطیان مجازات اعدام وضع کرده است. او معتقد است که نفوذ "کی پاپ" در جامعه کره شمالی باعث فروریختن آن می‌شود. کره شمالی همچنین به تازگی یک شهروند دیگر را به دلیل قاچاق نسخه‌‌های کپی شده‌ی سریال "بازی مرکب" به اعدام محکوم کرد.
شش مورد از هفت اعدام، در شهر "هیسان" واقع در مرز این کشور و چین انجام شده است. این شهر یکی از مراکز اصلی توزیع سرگرمی‌های کره جنوبی محسوب می‌شود تا کنون چندین بار در این شهر اقدامت سرکوبگرانه‌ای از سوی حکومت با همین منظور علیه مردم به اجرا گذاشته شده است. این شش اعدام بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی انجام شده و در زمان اجرای حکم، سربازان ساکنان شهر را جمع کردند تا شاهد شلیک ۹ گلوله از سوی سه افسر حکومتی برای کشتن این افراد باشند. خانواده‌های قربانیان نیز مجبور به تماشای صحنه اعدام عزیزانشان شده‌اند. از آنجا که دریافت اطلاعات دقیق از درون کشور بسته و دارای رژیم توتالیتر کره شمالی دشوار است، این گروه حقوق بشری گزارش اخیر را پس از مصاحبه با ۶۸۳ تبعه کره شمالی که به کره جنوبی گریخته‌اند، تهیه کرده است.
کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به این اقدامات کره شمالی واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهند. بسیاری از کاربران ضمن این‌که آینده ایران را با کره شمالی مقایسه می‌کنند عنوان می‌کنند وقتی مسئولین ایران در حال حاضر قصد دارند طرح صیانت را اجرایی کنند بعید هم نیست در سال‌های آینده برای افرادی که به اینترنت جهانی دسترسی داشته باشند همچین مجازاتی تعیین کنند، یا ممنوعیت ورود آلات موسیقی به ایران هم مثالی دیگر است که اگر امثال این مثال‌ها در ایران اجرا شود آینده‌ای جز کره شمالی نخواهد شد؛ کاربران دیگری هم با این نظرات کاربران مخالفت می‌کنند و معتقدند آینده ایران به شدت کره شمالی نخواهد شد در واقع بهتر نمی‌شود بدتر هم نمی‌شود فقط همان چیزی که هست باقی می‌ماند.
عده‌ای از کاربران هم عنوان می‌کنند که سازمان ملل و حقوق بشر کجا هستند که جلوی چنین خشونت‌ها و قانون‌های بی اساس کره شمالی را بگیرد چراکه این کار مصداق بارز نقص حقوق بشر است و محکومیت دارد. جمعی از کاربران هم نسبت به این قوانین بی پایه و اساس کره شمالی ابراز تاسف می‌کنند اما کاربران دیگری هم عنوان می‌کنند که بنظر می‌رسد دروغ باشد و همچین اقدامی صورت نگرفته است زیرا بارها پیش آمده کنسرت‌هایی بزرگ از گروها‌ی کی پاپ کره جنوبی در کره شمالی کنسرت برگزار کنند حتی در یوتویوب هم بسیاری ویدئو از آن کنسرت‌ها در کره شمالی وجود دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала