ادامه حملات هوایی شدید ائتلاف سعودی به یمن

© Photo / IRNAبمباران یمن
بمباران یمن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.12.2021
اشتراک
منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش دادند، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته ۳۰ بار مناطق مختلف یمن از جمله صنعا را بمباران کردند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا ، جنگنده‌های ائتلاف سعودی، یک مرکز فنی آموزشی متعلق به وزارت برق یمن را در منطقه ذهبان صنعا در ۲ نوبت بمباران کردند.
بر اساس این گزارش، جنگنده‌های سعودی همچنین اطراف بیمارستان الیتیم در شهرستان معین صنعا را هدف قرار دادند.
پهپاد اسکن ایگل(Scan Eagle)  ساخت آمریکا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.12.2021
سقوط یک پهپاد پیشرفته آمریکایی در یمن
جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی همچنین ۱۹ بار شهرستان‌های صرواح، الوادی و الجوبه استان مأرب را بمباران کردند.
این گزارش می‌افزاید، جنگنده‌های ائتلاف سعودی در ۲ نوبت مناطقی در استان تعز، ۲ نوبت شهرستان التحیتا استان الحدیده، یک نوبت شهرستان خب و الشعف استان الجوف و سه نوبت نیز شهرستان‌های حرض و میدی استان حجه را هدف قرار دادند.
طی روزهای اخیر حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صنعا پایتخت این کشور افزایش یافته و تاکنون ده‌ها غیرنظامی در این حملات کشته شدند.
نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات ائتلاف سعودی به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.
در یمن از سال 2011 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این درگیری نیروهای جنبش شیعه " انصارالله" و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن قرار دارند که مورد حمایت جامعه بین المللی است. از سال 2015 ائتلاف کشورهای عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی یمن را برعهده دارد. ایران از جنبش انصارالله که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارد، پشتیبانی می کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала