نحوه محاسبه جریمه رانندگان بدحساب در آزادراه‌های ایران مشخص شد

© Photo / IRNAنحوه محاسبه جریمه رانندگان بدحساب در آزادراه‌های ایران مشخص شد
نحوه محاسبه جریمه رانندگان بدحساب در آزادراه‌های ایران مشخص شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.12.2021
Telegram
جریمه رانندگانی که عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها را به موقع پرداخت نکنند به صورت تصاعدی افزایش می یابد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، اگر یک راننده بد حساب یک بار از آزادراه تهران-شمال عبور کند و عوارض خودش را پرداخت نکند. به ازای یکبار تردد از این محور (بر اساس آخرین نرخ نامه مصوب در سال 1399) باید مبلغی معادل 50 هزار تومان (برای عبور از فاز یک و چهار) در روزهای تعطیل پرداخت کند اما پس از یکسال بدحسابی، اصل و جریمه‌ای که باید بپردازد به 74 هزار و 400 تومان می‌رسد و هر قدر تعداد این ترددها بیشتر شود مسلما جریمه او نیز به صورت تصاعدی بالا رفته و بیشتر می‌شود.
یا به عنوان مثال اگر راننده‌ای از آزادراه قم-گرمسار عبور کند به ازای یکبار تردد باید 18 هزار تومان پرداخت کند اما پس از یکسال بدحسابی این عدد به 26 هزار و 784 تومان خواهد رسید.
بر اساس آنچه در بند "ک" تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه سال 1401 آمده است، عوارض مصوب در شبکه آزادراهی پس از عدم پرداخت در زمان مقرر، مشمول جریمه غیر قابل بخشودگی معادل 20 درصد عوارض مصوب در آزادراه مربوطه است و در صورت اخیر بیش از یک ماه در پرداخت علاوه بر اصل عوارض و جریمه مذکور، مشمول جریمه‌ای معادل 2 درصد مجموع نرخ عوارض مصوب و جریمه 20 درصدی به ازای هر ماه تاخیر خواهد بود. منابع حاصله از این محل صرف استهلاک اصل و سود سرمایه گذاری صورت گرفته در شبکه آزادراهی خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала