هشدار زرد هواشناسی تهران به خاطر کاهش کیفیت هوا

© IRNAهشدار زرد هواشناسی تهران به خاطر کاهش کیفیت هوا
هشدار زرد هواشناسی تهران به خاطر کاهش کیفیت هوا - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.12.2021
Telegram
اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران هشدار داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اداره کل هواشناسی استان تهران، در این هشدار با اشاره به شرایط پایداری نسبی هوا و انباشت آلاینده‌ها از صبح جمعه(26آذر) تا یکشنبه هفته آتی (28 آذر) افزایش غلظت آلاینده‌ها به‌ ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران پیش‌بینی می‌شود.
بر این اساس، افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت مهار نکردن منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در بعضی ساعات، کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه ها به ویژه در مناطق صنعتی و پرتردد مورد انتظار است. با ورود سامانه بارشی در پایان هفته، از اواخر روز جمعه برای اکثر مناطق استان بارش باران و برای ارتفاعات بارش برف دور از انتظار نیست.
همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی، رفت و آمدهای غیر ضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال و فعالیت فیزیکی طولانی و ورزش در فضای باز در این مدت هشدار داد.
در عنوان هشدارهای صادره از سوی مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور رنگ زرد جهت آگاهی، رنگ نارنجی جهت آمادگی و رنگ قرمز جهت اقدام است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала