مدودف: ایالات متحده هنوز سپر قابل اعتمادی در برابر کشورهای دارای سلاح هسته ای ندارد

© Photo / Facebook / Vandenberg Air Force Baseمدودف: ایالات متحده هنوز سپر قابل اعتمادی در برابر کشورهای دارای سلاح هسته ای ندارد
مدودف: ایالات متحده هنوز سپر قابل اعتمادی در برابر کشورهای دارای سلاح هسته ای ندارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.12.2021
Telegram
دمیتری مدودف: 20 سال پیش آمریکا با خروج از معاهده محدودیت سامانه های موشکی ضد بالستیک می خواست دستان خود را آزاد کند، اما هرگز سپر قابل اعتمادی در برابر کشورهای دارای سلاح هسته ای به دست نیاورد.
به گزارش اسپوتنیک، دمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت فدراسیون اعلام کرد: 20 سال پیش آمریکا با خروج از معاهده محدودیت سامانه های موشکی ضد بالستیک می خواست دستان خود را آزاد کند، اما هرگز سپر قابل اعتمادی در برابر کشورهای دارای سلاح هسته ای به دست نیاورد.
وی یادآور شد که روسیه تمام تلاش خود را برای حفظ این سند مهم انجام داده است، اما دولت آمریکا قاطعانه عمل کرد. به گفته مدودف، در پس زمینه توضیح مبهم و رسمی مبنی بر اینکه معاهده محدودیت سامانه های موشکی ضد بالستیک با واقعیت های امروزی مطابقت ندارد، در واقع ایالات متحده می خواست دست خود را برای ایجاد یک سیستم دفاع موشکی ملی مدرن باز کند.
مدودف در حساب خود در شبکه های اجتماعی نوشت: منطق اگر اشتباه نباشد، بسیار مشکوک است. روسیه همیشه فرصت کافی برای دفاع از امنیت ملی خود در صورت اتخاذ چنین اقداماتی از سوی واشنگتن داشته است. آمریکایی‌ها تاکنون سپر قابل اعتمادی در برابر سایر کشورهای دارای سلاح هسته‌ای ندارند، منجمله در برابر آنهایی که با کمک تحریم‌ها تلاش کردند تا آنها را طرد کنند.
همانطور که معاون رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه نتیجه گیری کرد، "ایالات متحده یک بار دیگر ثابت کرد که مهمترین چیز برای آنها منافع سیاسی داخلی فرصت طلبانه خودشان است و نه کار مداوم برای حفظ ثبات استراتژیک در سراسر جهان".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала