تزریق دو دوز واکسن فایزر تا 70 درصد در برابر اومیکرون ایمنی ایجاد می کند

© AP Photo / Bebeto Matthewsپژوهشگران اثربخشی واکسن فایزر پس از تزریق اولین دوز را ارزیابی کردند
پژوهشگران اثربخشی واکسن فایزر پس از تزریق  اولین دوز را ارزیابی کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 14.12.2021
Telegram
بر اساس نتایج بدست آمده از یک تحقیق واکسن فایزر در موج شیوع سویه اُمیکرون می تواند از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبر گزاری رویترز، بر اساس تجزیه و تحلیل انجام گرفته مشخص شد که دو دُز واکسن فایزر می تواند تا 70 درصد در افراد در برابر بستری شدن در بیمارستان مصونیت ایجاد کرده و از افراد تا 33 درصد در برابر خطر ابتلا به عفونت محافظت کند.
بررسی انجام شده روی اثربخشی واکسن فایزر نشان داد: طی هفته های اخیر تزریق دو دُز از این واکسن توانسته تا 70 درصد از بستری شدن بیماران در آفریقای جنوبی که با افزایش قابل توجه موارد ابتلا به سویه اُمیکرون مواجه است، جلوگیری کند.
لغو سفر مدیرکل شرکت فایزر به اسرائیل به خاطر واکسن  - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.12.2021
تأثیر واکسن فایزر بر امیکرون
در این بررسی تست مثبت 211 هزار بیمار در فاصله 15 نوامبر تا هفت دسامبر مورد استفاده قرار گرفت که حدود 78 هزار مورد آن به سویه اُمیکرون نسبت داده شده است. هرچند ابتلای قطعی به سویه اُمیکرون در این 78 هزار مورد تست مثبت تایید نشده و به این معنی است که بر اساس این مطالعه نمی توان به یافته‌های قطعی دست یافت.
محققان آفریقای جنوبی تاکنون حدود 550 توالی اُمیکرون را تایید کرده‌اند که این سویه 78 درصد توالی‌ها از ماه نوامبر را تشکیل می‌دهد و بیشتر از سویه غالب قبلی موسوم به دلتا است.
اواخر ماه گذشته آفریقای جنوبی درباره سویه اُمیکرون هشدار داد و اعلام کرد این سویه می تواند باعث افزایش مجدد موارد ابتلا در جهان شود. در نتیجه این هشدار، محدودیت های سفر در جنوب آفریقا اعمال شد. تعداد مبتلایان روزانه در آفریقای جنوبی طی روزهای اخیر به حدود 20 هزار مورد افزایش یافته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала