در ایران افزایش صادرات نفت در سال آینده پیش‌بینی می‌شود

© Depositphotos.com / Maxxyustasآیا ایران برای روزه نفتی آماده است؟
آیا ایران برای روزه نفتی آماده است؟ - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.12.2021
اشتراک
بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، صادرات نفت در سال آینده روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در نظر گرفته شده است.
به گزارش اسپوتینک به نقل از "ایرنا"، حجم صادرات نفت در لایحه بودجه یکی از مهمترین ارقام به شمار می‌رود. از همین رو هر ساله با تقدیم لایحه بودجه به مجلس یکی از اعدادی که مورد توجه قرار می‌گیرد حجم صادرات نفت و درآمد حاصل از آن است. با این حال به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت ایران، این عدد در سال‌های گذشته پایین بوده و همان حجم پایین نیز در اغلب موارد محقق نشده است.
در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، صادرات روزانه ۱.۲ میلیون بشکه نفت در روز پیش‌بینی شده است. در لایحه بودجه سال آینده درآمد ایران از محل صادرات نفت، میعانات گازی و گاز ۳.۸ میلیون میلیارد ریال برآورد شده که در این زمینه نیز رشد ۸.۵ درصدی نسبت به سال جاری مشاهده می‌شود.
خواص مفید توتون - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.11.2021
صادرات توتون در ایران آزاد است
جواد اوجی، وزیر نفت زمانی که به‌عنوان وزیر پیشنهادی نفت دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های خود را افزایش فروش و صادرات نفت ایران که از مسیرهای مختلف مانند تهاتر با کالا یا سرمایه انجام می‌شود، اعلام کرد.
وی در همان زمان تأکید کرد که ایران خود را معطل توافق و رفع تحریم‌ها نمی‌کند و صادرات نفت خود را افزایش خواهد داد، موضوعی که حالا پس از ۱۰۰ روز مشخص شده که برای آن برنامه وجود داشته است و اوجی از همان ابتدا افزایش صادرات نفت را اولویت اصلی خود قرار داده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала