امیرعبداللهیان: همه در وین هستیم تا به توافق خوب برسیم

© Sputnik / Evgeniy Biyatov / ورود به گالری تصاویرامیرعبداللهیان: همه در وین هستیم تا به توافق خوب برسیم
امیرعبداللهیان: همه در وین هستیم تا به توافق خوب برسیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.12.2021
Telegram
وزیر امور خارجه ایران در پیام اینستاگرامی خود با اشاره به اینکه هدف مذاکرات وین دستیابی به یک توافق خوب است، اعلام کرد طرف های غربی باید بدانند در 8 سال گذشته به اندازه کافی حرف زده شده و وعده بی عمل داده اند، اما امروز وقت عمل است.
به گزارش اسپوتنیک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران پنج‌شنبه شب در پیامی اینستاگرامی در خصوص مذاکرات وین، طرف‌های غربی را به عمل به وعده‌های گذشته خود فراخواند.
امیرعبداللهیان در صفحه اینستاگرام نوشت: ما همه در وین هستیم که مذاکره کنیم تا به یک توافق خوب برسیم. طرف های غربی باید بدانند در هشت سال گذشته به اندازه کافی حرف زده شده و وعده بی عمل داده اند، اما امروز وقت عمل است و ما برای رسیدن به توافقی جدی و خوب تلاش می کنیم.
وی در ادامه درباره ابراز نگرانی مکرر طرف‌های غربی از پیشرفت سریع برنامه هسته‌ای ایران تصریح کرد: برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح آمیز است، اما رفع نگرانی هسته‌ای ادعایی طرف‌های غربی با رفع کامل تحریم های برجامی ارتباط مستقیم دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هر چند تردید داریم که آیا طرف غربی اصولا آماده رفع تحریم ها است یا اینکه صرفا به دنبال رفع یکطرفه نگرانی های خود است، اما اگر طرف غربی مذاکرات با حسن نیت، ابتکار عمل و ایده های سازنده در ادامه مذاکرات حضور یابد، یقینا شاهد پیشرفت سریع مذاکرات خواهیم‌ بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала