باقری: برای دستیابی به توافق در وین مانعی نیست

© Photo / IRNAعلی باقری، معاون سیاسی وزیرامورخارجه ایران
علی  باقری، معاون سیاسی وزیرامورخارجه ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.12.2021
Telegram
مذاکره کننده ارشد ایران در پایان نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: اگر زمینه‌های لازم در مذاکرات وین فراهم شود برای دستیابی به توافق مانعی وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران بعد از نشست روز پنجشنبه کمیسیون مشترک برجام درباره کیفیت نشست گفت: در نشست امروز طرف های مختلف از جمله ایران دیدگاه خودشان را در رابطه با روند آتی گفت‌وگوها بیان کردند.
وی افزود: هیات جمهوری اسلامی ایران در این نشست تاکید کرد که مسیر گفت‌وگوها را بر اساس مواضع و دیدگاه‌های خودش قبلا بیان کرده و با جدیت ادامه می‌دهد و اراده جدی برای مذاکرات دارد.
باقری کنی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در مورد دستیابی به توافق هم اگر زمینه‌های لازم فراهم شود، مانعی نمی‌بیند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا طرف‌های مقابل در جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام به پیشنهادهای ایران پاسخ مستند و مستدلی را ارائه دادند گفت که این موضوع باید در جلسه کارگروه‌ها پیگیری شود.
مسکو اقدامات اخیر کره شمالی را تنش زا و ناقض قطعنامه های شورای امنیت دانست - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.12.2021
اولیانوف: نشست کمیسیون مشترک برجام در وین سازنده بود
باقری کنی ادامه داد: همین که طرفین برای استمرار گفت‌وگوها اراده جدی دارند نشان دهنده این است که دو طرف می خواهند به هم نزدیک شوند.
نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و ایران برگزار شد و مقرر شد گفت‌وگوها در خصوص متون پیشنهادی ایران در سطوح مختلف ادامه یابد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала