جذب پزشکان ایرانی در امارات با حقوق چند صد میلیون تومانی+عکس

© REUTERS / Mark Makelaجذب پزشکان ایرانی در امارات با حقوق چند صد میلیون تومانی+عکس
جذب پزشکان ایرانی در امارات با حقوق چند صد میلیون تومانی+عکس - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.12.2021
Telegram
شیخی رئیس کمیسیون بهداشتی درمانی مجلس بیان کرد هر چقدر به فکر جامعه پزشکی هستیم به فکر مردم نیز هستیم.
به گزارش اسپوتنیک، اخیرا خبری مبنی بر جذب پزشکان ایرانی در امارات با حقوق ۳۵۰ میلیون تومانی منتشر شده که واکنش کاربران فضای مجازی را به همراه داشته است. برخی از رسانه‌های خبری در این‌باره نوشتند با بالا رفتن آمار مهاجرت ایرانی‌ها از این کشور، در سرتاسر جهان کشورهای مختلفی با ایجاد شرایط مطلوب در تلاش برای پذیرش و جذب مهاجران از طرق سرمایه‌گذاری، کاری و تحصیلی بر آمدند تا به رویای مهاجران ایرانی تداوم بیشتری ببخشند. از جمله این کشورها امارات است که برای جذب پزشکان ایرانی با وعده حقوق ۳۵۰ میلیون تومان پزشکان ایرانی را به همکاری فراخوانده است.
شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این‌باره گفت: "کرامت انسانی اهمیت دارد و ما نگاه بیرونی و درونی سیستمی داریم و ما پزشکان همان قدر که نگران جامعه پزشکی هستیم نگران مردم هستیم و در خانواده بیمار داریم و خانواده ما هم وقتی در مطب پزشکان می‌نشینند نگاه دیگری به ویزیت پزشکان دارند و همه پزشکان مانند هم نیستند."
وی ادامه داد: "ما هنوز در برخی تخصص‌ها مشکل داریم و وزارت بهداشت برخی تخصص‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد و این در حالیست که امارات با زندگی لوکس و ماشین لندکروز به من پیشنهاد دادند که یک کلینیک در تخصص خودم راه اندازی کنم و من چون فرزند شهید هستم در مملکت خودم مانده‌ام، اما بروید ببینید چند نفر از رتبه‌های زیر ١٠٠ پزشکی هم دوره‌های من در ایران ماندند، ماهی ٣۵٠ میلیون تومان امارات به پزشکان ایرانی پیشنهاد داده تا قطب سلامت در منطقه شوند در حالیکه آن‌ها را از ایران تامین می‌کنند و بدون امتحان زبان بچه‌های پرستاری و پزشکی ایرانی را جذب می‌کنند."
تعدادی از کاربران بیان می‌کنند در همه جای دنیا به نیروی کار متخصص ارزش و بها داده می‌شود اما در ایران به جای ارزش دادن به نیروی کار به خرافات اهمیت بیشتری داده شده است. عده‌ای از کاربران می‌گویند، برای پذیرش پزشکان و خدمت در امارات باید در آزمون وزارت بهداشت قبول شوند و تا آن زمان به زبان عربی و انگلیسی مسلط شده باشند. همچنین برخی از کاربران با مهاجرت و شرایط خاص پذیرش پزشکان موافق بوده و آن را تایید می‌کنند، اما برخی نیز بر این باورند اگر پزشکان و پرستاران از ایران مهاجرت کنند دولت با کمبود نیروی کار مواجه خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала