قالیباف به بانک مرکزی و وزرات اقتصاد تذکر داد

© Photo / IRNAقالیباف به بانک مرکزی و وزرات اقتصاد تذکر داد
قالیباف به بانک مرکزی و وزرات اقتصاد تذکر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.12.2021
Telegram
رئیس مجلس ایران به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای حل مشکل "اینماد" تذکر داد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، محسن دهنوی نماینده مردم تهران در اخطاری با استناد به اصل 3 قانون اساسی گفت: در شرایطی که چندی قبل مجلس با تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بسیاری از موانع موجود بر سر راه کارآفرینان را از میان برداشت و مسیری تعریف شد تا متقاضیان درخواست‌های خود را در سامانه ارائه کنند و دیگر نیازی به اخذ بسیاری از مجوزهای دیگر نیست، طرح مالکیت صنعتی نیز قصد دارد تا به کارآفرینان کمک کند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طی هفته‌های اخیر بانک مرکزی، کسب و کارهای اینترنتی را ملزم به دریافت "این ماد" کرده است، ادامه داد: الزام بانک مرکزی در خصوص دریافت نشان این ماد توسط کسب و کارهای اینترنتی، برخلاف روح قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار توسط مجلس است.
اعتراض نمایندگان مجلس ایران به گرانی های اخیر در کشور - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.12.2021
اعتراض نماینده مجلس ایران به گرانی های اخیر در کشور
وی خطاب به رئیس مجلس خاطرنشان کرد: به دلیل اختلاف نظر بین وزارتخانه‌های اقتصاد، صمت و بانک مرکزی، 350 هزار کسب و کار جوانان کشور تحت تاثیر قرار گرفته و این دستگاه‌ها بر خواسته‌ی بدون منطق خود تاکید دارند. لازم است به این مسئله ورود کرده و از قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، کارآفرینان و جوانان حمایت کند.
در ادامه محمدباقر قالیباف رئیس مجلس ایران در پاسخ به اخطار این نماینده، ضمن اشاره به اهمیت موضوعات پیش آمده درباره الزام کسب و کارهای اینترنتی به دریافت "اینماد"، بیان کرد: اختلافات بین دستگاه‌های اجرایی مانند بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی نمی‌تواند مانع کار شود و اگر مشکلی در بستر فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال نسبت به دریافت نماد مذکور وجود دارد باید آن را برطرف کنند.
وی با اشاره به اینکه مجلس مدافع فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی بوده و همه تلاش ما تقویت این حوزه است، ادامه داد: در حال حاضر براساس آمار ارائه شده، کسب و کارهای دیجیتال حدود 4 الی 5 درصد GDP کشور را به خود اختصاص داده است که باید به بیش از 10 الی 15 درصد افزایش یابد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала