جاسوس افزار اسرائیلی ۹ مقام آمریکایی را هک کرد

هکر‌  - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.12.2021
Telegram
به گفته منابع آگاه یک مهاجم ناشناس با استفاده از جاسوس افزار شرکت اسرائیلی NSO آیفون‌های حداقل ۹ مقام وزارت امورخارجه آمریکا را هک کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، این عملیات چند ماه قبل انجام شده و هدف آن مقامات آمریکایی مستقر در اوگاندا یا مقاماتی بود که در امور مرتبط با این کشور آفریقایی فعالیت داشته‌اند.
آمازون - اسپوتنیک ایران, 1920, 20.07.2021
آمازون، بدافزار اسرائیلی را مسدود کرد
این گسترده‌ترین عملیات هک مقامات آمریکایی فاش شده با فناوری NSO است. هنوز مشخص نیست این حمله سایبری توسط چه افرادی انجام شده است.
شرکت اسرائیلی NSO در بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ نشانه‌ای مبنی بر استفاده از ابزارهایش ندارد اما دسترسی برای مشتریان مرتبط را قطع کرده و تحقیقاتی در این زمینه انجام می‌دهد.
این شرکت ادعا می‌کند محصولاتش را به مجریان قانون و سازمان‌های اطلاعاتی دولتی می‌فروشد و به آنها کمک می‌کند تهدیدهای امنیتی را بررسی کنند. اما در عملیات‌های نظارتی به طور مستقیم دخالتی ندارد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اظهار نظر درباره این هک خودداری و در عوض به تصمیم اخیر وزارت بازرگانی مبنی بر قرار دادن این شرکت اسرائیلی در فهرست سیاه خود اشاره کرد.
جاسوس افزارNSO نه تنها می‌تواند به پیام‌های رمزگذاری شده، تصاویر و دیگر اطلاعات حساس موجود در موبایل‌های هک شده، دسترسی یابد، بلکه قادر است آنها را به دستگاه‌هایی تبدیل کند که محیط اطراف را رصد می‌کنند.
به گفته دو منبع آگاه اپل به قربانیان هک از جمله شهروندان آمریکایی هشدار داده است. جالب آنکه کارمندان دولت به راحتی در این فهرست قابل شناسایی بودند زیرا آدرس‌های ایمیل آنها به پسوند "gov" ختم می‌شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала