وزارت بهداشت آفریقا: از اومیکرون نترسید

© REUTERS / Pilar Olivaresبرزیل کشوری ایده آل برای تولید گونه های جدید کرونا
برزیل کشوری ایده آل برای تولید گونه های جدید کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.12.2021
Telegram
وزارت بهداشت اتحادیه آفریقا در مورد سویه اومیکرون نوع جدید و بشدت جهش یافته کرونا مردم را به آرامش دعوت اعلام کرد که هیچ دلیلی برای وحشت بیش از حد از این سویه جدید وجود ندارد و ما بی‌دفاع نیستیم.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، جان نکنگاسانگ، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا در مورد اومیکرون گفت: ما بسیار نگران هستیم، اما نگران این نیستیم که وضعیت را نتوان مدیریت کرد.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا نیز اعلام کرد که برای مواجه شدن با سویه جدید آماده است و در موقعیت خوبی قرار دارد تا از افزایش موارد مبتلایان جلوگیری کند.

سویه اومیکرون نوع جدید کرونا برای اولین بار یک هفته پیش توسط آفریقای جنوبی به سازمان بهداشت جهانی گزارش شد و به سرعت در سراسر قاره ها ظاهر شد.
با شیوع سریع اومیکرون در نقاط مختلف جهان، اقدامات محدود کننده در برابر این نوع جدید کرونا توسط دولتمردان کشورها آغاز شد و ترس از موج مرگبار دیگری از عفونت ها را عمیق تر کرد و نشان داد که نبرد تقریباً دو ساله علیه این بیماری تمام نشده است.
در حالیکه برخی دولت های اروپایی به سرعت اقدامات سختی از جمله استفاده اجباری از ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی را مجدداً اعمال کرده اند،
دانشمندان آفریقای جنوبی خطر ابتلای مجدد به کرونا را در شرایط شیوع سویه اومیکرون ارزیابی کردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.12.2021
دانشمندان آفریقای جنوبی خطر ابتلای مجدد به کرونا را در شرایط شیوع سویه "اومیکرون" ارزیابی کردند
سویه جدید کرونا در حالی در جنوب آفریقا شیوع پیدا کرده است که تنها هفت درصد از جمعیت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیونی قاره آفریقا واکسینه شده اند.
قاره آفریقا برای ایمن سازی ۶۰ درصد ساکنانش و دستیابی به سطحی از مصونیت در برابر ویروس کرونا حدود ۱.۵ میلیارد دز واکسن نیاز دارد. این در حالی است که تاکنون این قاره کمی بیش از ۴۰۰ میلیون دز دریافت کرده است.
سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی در ماه گذشته از روند استفاده از واکسن بوستر (دز سوم) در کشورهای ثروتمند انتقاد کرده و اعلام داشتند که این امر دسترسی کشورهای فقیرتر به واکسن را کاهش می دهد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала