خودروهای لوکس قطری در بوشهر خبرساز شدند

© Fotolia / Dmitry Perovخودرو در جاده
خودرو در جاده - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.12.2021
Telegram
در پی مشاهده تعدادی خودروی لوکس با پلاک کشور قطر در شهر بوشهر نگرانی هایی مبنی بر احتمال ورود اتباع خارجی جهت شکار در ایران به وجود آمده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست استان بوشهر، فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: پس از اطلاع از ورود خودروها پیگیری لازم در این خصوص از طریق دستگاه های متولی انجام گرفته و فعلا ادوات شکار و صید نزد این افراد مشاهده نشده و با توجه به اینکه هیچگونه پروانه شکار و صیدی برای اتباع خارجی در استان بوشهر صادر نشده است هرگونه شکار و صید گونه ها ممنوع و در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی ضمن جلوگیری از شکار و صید و ورود به زیستگاه ها و مناطق حفاظت شده استان ،پیگیری قضایی به عمل خواهد آمد.
وی در تکمیل این خبر گفت: هرچندکه تا این لحظه هیچ مراجعه یا ارتباطی با این اداره کل از سوی شهروندان قطری برقرار نشده است. همچنین از مراجع ذیصلاح پیگیری کردیم .
قلی نژاد ادامه داد: اکنون شماره گذاری متوقف و قصد شکار برای این افراد نامشخص است.
شایان ذکر است همیشه ورود اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران به قصد شکار نمی باشد و قطعا هرگونه شکار و صید گونه های جانوری و ورود به زیستگاه ها بدون مجوز ممنوع است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала