شرایطی که در آن ایرانیان می توانند از بخشودگی سود اقساط وام بهرمند شوند اعلام شد

© Photo / IRNAبانک برتر ایران معرفی شد
بانک برتر ایران معرفی شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.11.2021
Telegram
شورای پول و اعتبار در ایران طی مصوبه ای اعلام کرد که اگر مشتری پیش از موعد، تمام یا قسمتی از بدهی خود را تسویه کند، شبکه بانکی موظف است که حداقل 90 درصد سود مستتر در اقساط را به‌عنوان پاداش به مشتری برگرداند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، طبق مصوبه شورای پول و اعتبار ایران، در صورتی که مشتری مبادرت به تسویه پیش از موعد تمام یا قسمتی از بدهی خود کند، بانک و موسسه اعتباری غیربانکی موظف است حداقل 90 درصد سود مستتر در اقساط زودپرداخت را متناسب با باقیمانده تا سررسید قسط یا اقساط پرداخت شده به عنوان پاداش به مشتری برگرداند.
بر این اساس با هدف ایجاد وحدت رویه در اجرای مفاد تبصره 4 ماده 9 سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور و همچنین تسهیل اجرای حکم فوق، نحوه محاسبه و تعیین میزان بخشودگی بخشی از سود مستتر در اقساط تسهیلات در صورت بازپرداخت قبل از سررسید در جلسه 1400.06.14 کمیسیون مقررات و نظارت موسسات اعتباری بانک مرکزی مطرح و مورد تایید قرار گرفت.
شایان ذکر است بازپرداخت اقساط تسهیلات اعطایی قبل از سررسید صرفا در صورتی مشمول محاسبه بخشودگی بخشی از سود می‌شود که مبلغ پرداخت شده حداقل معادل مبلغ یک قسط کامل بوده و به مدت حداقل یک ماه زودتر از سررسید قسط به بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی پرداخت شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала