بیانیه مشترک پوتین، علی‌اف و پاشینیان

© Sputnik / Mikhail Klimentyev /  مراجعه به بانک تصاویر علی اف از نقش پوتین در حل و فصل مناقشه در قره باغ قدردانی کرد
علی اف از نقش پوتین در حل و فصل مناقشه در قره باغ قدردانی کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.11.2021
اشتراک
رئیس جمهور روسیه، نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور آذربایجان پس از دیدار سه جانبه، بیانیه مشترکی صادر کردند.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، بیانیه مشترکی درباره نتایج مذاکرات سه جانبه امروز در سوچی صادر کردند.
در بیانیه مشترک در پایان نشست سه جانبه سران روسیه، ارمنستان و آذربایجان گفته شده است: ما توافق کردیم که تلاش‌های مشترک با هدف تسریع راه ‌حل های ممکن برای مسائل باقی‌مانده از بیانیه‌های 9 نوامبر 2020 و 11 ژانویه 2021 افزایش دهیم.
پوتین: روسیه نقش مثبتی در قره باغ ایفا می کند  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.11.2021
پوتین: روسیه نقش مثبتی در قره باغ ایفا می کند
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در این خصوص گفت: در پایان این نشست سه جانبه، بار دیگر از رئیس جمهور آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان به خاطر توافق برای سفر به روسیه و گفتگو در خصوص وضعیت کنونی درباره حل و فصل مسائل قره باغ و در کل منطقه، تشکر کنم. ما باید از همان ابتدا این را بگویم، امروز بسیار سازنده کار کردیم، این یک تحلیل عمیق از وضعیتی بود که امروز ایجاد شده است.
پوتین اظهار داشت که در مذاکرات سه جانبه با الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، توافق گردید که تا پایان سال جاری ساز و کارهایی برای تعیین مرز میان ارمنستان و آذربایجان ایجاد کنند؛ هیچ مانعی برای این کار وجود ندارد.
رئیس جمهور روسیه تصریح کرد: می‌خواهم یادآوری کنم که ما در خصوص شماری از موضوعاتی که من آنها را کلیدی می‌‌دانم به توافق رسیده‌‌ایم. اولین آنها ایجاد ساز و کار‌هایی برای مرزبندی و تحدید حدود است که توافق کردیم تا پایان سال جاری این کار را انجام دهیم. امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و هیچ مانعی برای ایجاد این سازوکارها وجود ندارد.
پوتین پس از این دیدار گفت: ما با جزئیات زیادی در مورد مسائل اقتصادی و توسعه روابط اقتصادی صحبت کردیم و مهمتر از همه، به عنوان اولین گام، در مورد رفع انسداد کریدورهای حمل و نقل صحبت کردیم. این موضوع درباره راه آهن و ارتباطات جاده ای نیز صدق می کند. فکر می کنم در اینجا باید از معاونان نخست وزیر سه کشور که مدت زیادی است روی این موضوعات کار کرده اند قدردانی کنیم.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала