وزیر امور خارجه ایران: ما خواستار دستیابی به یک "توافق خوب" هستیم

© Sputnik / Evgeniy Biyatov /  مراجعه به بانک تصاویر وزیر امور خارجه ایران: ما خواستار دستیابی به یک "توافق خوب" هستیم
وزیر امور خارجه ایران: ما خواستار دستیابی به یک توافق خوب هستیم  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.11.2021
اشتراک
حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران امروز جمعه بیان داشت که ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفت‌وگوهای پیشین، بماند. ضمن این که آنرا در دسترس خود دارد
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت خارجه ایران، امیرعبداللهیان در پیامی اینستاگرامی اظهار داشت: "با نهایی شدن زمان برگزاری گفت‌وگوها در وین، ضروری بود که یکبار دیگر مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران را به دیگر طرف‌های برجام ابلاغ کنم.
علی باقری‌کنی، معاون سیاسی وزارت خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.11.2021
گفتگوهای معاون وزیر خارجه ایران در آلمان برای ازسرگیری برجام
به همین دلیل، طی هفته گذشته در گفت‌وگوهای تلفنی مفصل و جداگانه با وزرای خارجه 5 کشور عضو برجام (چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه) بر چند نکته تأکید کردم، از جمله این که دولت جمهوری اسلامی ایران با رویکردی عملگرایانه و نتیجه محور وارد گفت‌وگوها می‌شود و مصمم به دستیابی به یک "توافق خوب" است، اما این امر مستلزم لغو موثر و قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها و بازگشت طرف‌های مقابل به تعهدات کامل است."
وی در ادامه افزود: "ضمنا یادآوری کردم که اقدامات و قانون‌شکنی‌های آمریکا از جمله تحریم‌های تازه این کشور ارائه تضمین‌های عینی از سوی آمریکا را به یک ضرورت غیرقابل چشم‌پوشی تبدیل کرده است. در این راستا، معاونم دكتر باقری نيز در پايتخت های اروپايی دیدارهایی صریح، شفاف و مفید را انجام داده است."
وزیر امورخارجه ایران گفت: "جمهوری اسلامی ایران قصد ندارد در بن‌بست‌های باقی‌مانده از گفت‌وگوهای پیشین، بماند. ضمن این که آنرا در دسترس خود دارد. معتقدم اگر طرف‌های مقابل با رویکردی جدی و مثبت وارد وین شوند، دستیابی به یک توافق خوب آن هم در کوتاه مدت امکان‌پذیر است."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала