مصرف خانگی بیش از ۴۰۰ میلیون مترمکعب گاز در ایران

© Fotolia / Pakhnyushchyyگاز طبیعی
گاز طبیعی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.11.2021
Telegram
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: هم اکنون با مصرف بیش از حد گاز در بخش خانگی مواجه هستیم که چیزی معادل حدود دو فاز پارس جنوبی است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «شرکت ملی گاز ایران »، مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت که با توجه به موج جدید سرما که اواخر هفته گذشته وارد کشور شد و بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون مترمکعب افزایش مصرف را در پی داشت، هم اکنون با مصرف بیش از حد گاز در بخش خانگی مواجه هستیم که چیزی معادل حدود دو فاز پارس جنوبی است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در ادامه افزود: «از آن‌جایی که ظرف امروز و فردا کاهش محسوس دما خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌شود که رشد مصرف همچنان در مناطق شمالی و شمال‌شرق ادامه داشته باشد و بیشتر هم بشود، طبیعتاً فشار بسیار سنگینی روی شبکه گاز خواهد بود، ضمن آن که بیشترین مصارف در مناطق شمالی کشور در سه استان مازندران، گلستان و گیلان و همچنین خراسان رضوی، شمالی و جنوبی بوده است.
با توجه به برودت هوا، مصرف طی دو روز آینده به بیش از ۴۰۰ میلیون مترمکعب در روز برسد. برای مقابله با موج سرما، تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شده و یک‌سری اقدامات مانند تعمیرات منابع تولیدی، پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار را از قبل شروع کردیم که همه تمام شده و تمامی تجهیزات و تأسیسات ما با ظرفیت کامل در مدار هستند.
ما نسبت به استاندارد جهانی (مثلاً اروپا که به لحاظ جمعیتی با ما تقریباً یکی هستند)، سه برابر بیشتر از اروپایی‌ها، چه در بخش گاز و چه در بخش برق، انرژی مصرف می‌کنیم و در واقع، کل تراز انرژی ما تفاوت چشمگیری با کشورهای پیشرفته دنیا دارد».
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала