لغو اعزام اسکی بازان ایران به اتریش به دلیل تزریق سینوفارم

© Depositphotos / Mariakraynovaلغو اعزام اسکی بازان ایران به اتریش به دلیل تزریق سینوفارم
لغو اعزام اسکی بازان ایران به اتریش به دلیل تزریق سینوفارم - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.10.2021
Telegram
اسکی‌بازان ایران به دلیل محدودیت‌های مالی امکان حضور در کمپ تمرینی اتریش را از دست دادند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، تعدادی از اسکی‌بازان ایران به دلیل تزریق واکسن سینوفارم و محدودیت‌های مالی امکان حضور در کمپ تمرینی اتریش را از دست دادند.
قرار بود تعدادی از اسکی‌بازان ایران به کمپ تمرینی اتریش اعزام شوند تا در ماه‌های منتهی به المپیک زمستانی آمادگی مناسبی برای رقابت به دست بیاورند اما این برنامه لغو شد و اکنون مشخص نیست که فدراسیون چه برنامه جایگزینی برای ورزشکاران دارد.
اتریش: مذاکرات احیای برجام به‌ زودی آغاز می‌ شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.09.2021
اتریش: مذاکرات احیای برجام به‌ زودی آغاز می‌ شود
طبق قوانین این کمپ که فدراسیون اسکی مدعی آن است، واکسن‌های فایزر، مدرنا، جانسون اند جانسون، آسترازنکا، سینوفارم و سینواک مورد تایید هستند و ورزشکاران باید هر دو دز را تزریق کرده باشند اما کسانی که واکسن سینوفارم و سینواک را تزریق کرده‌اند، نمی‌توانند در اماکن عمومی نظیر هتل و رستوران ظاهر شوند.
بر این اساس از آنجایی که اکثر ورزشکاران ایران واکسن سینوفارم را تزریق کرده‌اند، حضور در این کمپ را از دست دادند. البته چند نفر هم دز اول آسترازنکا را تزریق کرده‌اند، در حالی که شرط حضور در کمپ تزریق هر دو دز است.
مساله دیگر به بحث منابع مالی برمی‌گردد، فدراسیون اسکی برای چند ورزشکار از طرف کمیته بین‌المللی المپیک پول دریافت می‌کند تا صرف برنامه‌های آماده‌سازی آنها کند اما به بقیه ورزشکاران اعلام کرده بود هر کسی تمایل به شرکت در این کمپ دارد باید مبلغ هزار و ۱۰۰ یورو را به حساب فدراسیون واریز کنند تا برایش ویزا تهیه شود. در شرایط فعلی ارز، تهیه چنین مبلغی برای بسیاری از ورزشکاران سخت است و فدراسیون باید از طریق حامیان مالی در تهیه هزینه‌ها همکاری می‌کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала