نماینده ایران: سازمان ملل، اسرائیل را پاسخگوی اقدامات غیرانسانی‌ آن کشور کند

© Sputnik / Alexey Vitvitsky / ورود به گالری تصاویرسازمان ملل
سازمان ملل  - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.10.2021
Telegram
نماینده رژیم اسرائیل تلاش کرده است تا نقش قربانی را ایفا کند و توجه جامعه بین المللی را از جنایات خود علیه مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی منحرف نماید.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از «تسنیم»، نماینده جمهوری اسلامی ایران در کمیته سیاسی و استعمار زدایی مجمع عمومی سازمان ملل در پاسخ به تهدیدات اسرائیل اظهار داشت که جامعه جهانی و سازمان ملل اسرائیل را پاسخگوی اقدامات غیرانسانی خود سازند.
 نماینده ایران افزود: «این رژیم با نقض فاحش حقوق بین‌الملل از جمله همه قطعنامه‌های ذیربط سازمان ملل، به تجاوز به حقوق اساسی و شأن مردم فلسطین و سایر ساکنان عرب تحت اشغال خود ادامه می‌دهد.
مردم فلسطین از سرزمین‌ها و اموال خود محروم شده، مجبور به ترک خانه‌های خود شده، با تجاوز، ترور و ارعاب مواجه شده‌ و در عین‌حال، از هرگونه حق تعیین سرنوشت خود تحت عنوان به اصطلاح «یک دولت یهودی» به کلی محروم شده اند.
در شرایط چالش‌برانگیز مواجهه با کرونا و در حالی که جامعه جهانی بر روی تمرکز بر کاهش آثار و پیامدهای کووید 19 متمرکز شده است، رژیم اسرائیل به سوءاستفاده از این مقطع برای تشدید فعالیت‌های شهرک‌نشینی غیرقانونی و طرح‌های ضمیمه‌سازی و اشغال نظامی خود ادامه می‌دهد.
اسرائیل آماده مذاکره در خصوص برنامه هسته ای ایران است  - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.10.2021
اسرائیل آماده مذاکره در خصوص برنامه هسته ای ایران است
این قبیل اقدامات، صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را به خطر انداخته، لذا جامعه جهانی، سازمان ملل و شورای امنیت باید نسبت به تمامی سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده و اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی این رژیم در منطقه کاملاً آگاه بوده و آن را پاسخگو سازند».
گفتنی است پیشتر مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در پاسخ به اتهامات اسرائیل در نشست شورای امنیت در مورد بررسی وضعیت خاورمیانه اظهار داشت: «ما اتهامات بی اساس نماینده رژیم اسرائیل در این نشست علیه کشورم را کاملاً رد و قویا محکوم می کنیم.
این رژیم طبق عادت، ادعاهای بی اساس علیه ایران مطرح می کند. اکنون بار دیگر، نماینده رژیم اسرائیل تلاش کرده است تا نقش قربانی را ایفا کند و توجه جامعه بین المللی را از جنایات خود علیه مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی منحرف نماید.
اتهامات اسرائیل در مورد برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، که ماهیت صلح آمیز آن به دفعات متعدد از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی راستی آزمایی و تأیید شده است، کاملاً پوچ ، بی ربط و بی اساس است.
بدیهی است هدف رژیم اسرائیل از این اتهامات بی اساس، پنهان کردن خطری است که تسلیحات هسته ای این رژیم برای منطقه و  جامعه جهانی ایجاد می کند. جامعه بین المللی باید برای از بین بردن این تهدید، رژیم اسرائیل را وادار  کند تا با کنار گذاشتن فعالیت های تهدید آمیز هسته ای اش، به معاهده منع اشاعه سلاح های هسته ای بپیوندد و تمامی فعالیت ها و تاسیسات هسته ای خود را تحت نظارت جامع آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دهد».
این تهدید نقض فاحش حقوق بین الملل، منشور ملل متحد ، به ویژه ماده 2 (4) منشور است، بنابراین باید توسط شورای امنیت رد و محکوم شود. جمهوری اسلامی ایران بر اساس حقوق بین الملل، حق ذاتی خود را برای انجام تمامی اقدامات لازم برای حفاظت و دفاع از خود محفوظ می دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала